Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

GDP deflator | Дефлятор ВВП

Дефлятор ВВП - це індикатор, який показує відношення цін на продукцію поточного року до цін минулого або базисного року, з яким їх порівняння. Даний показник застосовується для розрахунку величини реального ВВП, який визначається як відношення номінального ВВП, вираженого в поточних ринкових цінах, до індексу-дефлятора.

Дефлятор ВВП, як правило, розраховується національними статистичними органами або центральними банками різних країн. Наприклад, в Росії даний індекс розраховується Федеральною службою державної статистики (Росстат), в Китаї - Національним статистичним бюро, в єврозоні — статистичною службою Eurostat, в Ірландії — Центральним банком Ірландії, у Бразилії - Центральним банком Бразилії.

Розрахунок дефлятора може здійснюватися щомісяця (наприклад, у Киргизстані та Азербайджані , щоквартально (в США, Росії, Нідерландах, Великобританії) або на щорічній основі (наприклад, Греції, Ісландії, Саудівської Аравії, Індії ).

Найчастіше дефлятор ВВП вимірюється в пунктах (наприклад, у Словаччині, Гонконге, Литві), але може розраховуватися і у відсотках (наприклад, у Латвії, Португалії, Північної Македонії).

На графіці нижче представлено динаміку значень дефлятора ВВП у країнах з різних регіонів світу за період з 2016 по початок 2021 року.Не слід плутати дефлятор ВВП із таким показником, як індекс споживчих цін (ІСЦ). Відмінності даних індикаторів полягають у наступному:

1) дефлятор враховує динаміку цін на всі види товарів та послуг, у той час як при розрахунку ІСЦ береться до уваги зміна цін лише на споживчі товари;

2) індекс-дефлятор на відміну від ІСЦ враховує зміни у структурі вироблених товарів;

3) дефлятор ВВП також не враховує змін цін на імпортні товари.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.