Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Warrant

Категорія — Структурні продукти
Тип структурного продукту, що стосується категорії структурних продуктів з кредитним плечем. вони повністю копіюють покупку кол-або пут-опціону. Варрант дає можливість брати участь у зростанні (кол-варрант) або падінні (пут-варрант) ціни базового активу при мінімальних інвестиціях. Плюс варранта полягає в тому, що інвестору не потрібно витрачати всі свої кошти на покупку базового активу — достатньо придбати варрант на частину коштів і тим самим мати можливість заробити в грошах стільки ж, скільки могла б дати покупка або продаж базового активу. Але у процентному вираженні це буде набагато більше, в цьому і полягає ефект кредитного плеча даного типу структурного продукту. Початкова ціна варанта визначається залежно від різних параметрів: рівня забастовки, ціни базового активу, волатильності ціни базового активу, терміну варанта, процентної ставки. У період звернення ціна варанта може змінюватися нелінійно, подібно до опціону, тобто на неї впливатимуть усі перелічені фактори.

Дохід по кол-варранту не обмежений за умови, що ціна базисного активу вища за початкову ціну. Якщо в момент погашення ціна базисного активу буде нижчою від початкової ціни, то інвестор втратить всі свої вкладення.

Приклад. Капітал інвестора становить 120 руб. Він може придбати акції Ощадбанку по 120 руб. з очікуванням того, що через рік вони коштуватимуть 150 руб., І заробити 30 руб. (25% річних). Другий варіант - купити кол-варант, базовим активом за яким буде акція Ощадбанку. Ціна варанта складає 10 руб., Початкова вартість базового активу - 120 руб. за акцію Якщо в момент погашення варанта вартість акції складе 150 руб., Інвестор заробить 150 - 120 - 10 = 20 руб., Що становить 200% річних від розміру інвестиції (10 руб.) або 16.67% від розміру капіталу (120 руб.). Якщо інвестор налаштований агресивно та впевнений у своєму прогнозі, він на весь свій капітал придбає 12 варантів. І якщо очікування виправдаються, інвестор заробить 240 руб., Тобто потроїть капітал. Якщо ж базисний актив у момент погашення коштуватиме менше 120 руб., Інвестор втратить всі свої кошти. А при купівлі акції у нього був би збиток по інвестиції, що дорівнює зміні ціни. Наприклад, за рік акція коштує 119.99 руб. Втрати становитимуть 1 коп. при покупці акції, а при покупці варанта - 120 руб.

Дохід по пут-варранту не обмежений (якщо не вважати, що ціна обнулиться) за умови, що ціна цього активу буде нижчою від початкової ціни. Якщо в момент погашення ціна базисного активу буде вищою від початкової ціни, то інвестор втратить всі свої вкладення.

Приклад. У інвестора є 120 руб. Він може здійснити короткий продаж акцій Ощадбанку (вартість позики акцій виключаємо з розрахунку) по 120 руб. з очікуванням того, що через рік вони коштуватимуть 90 руб., І заробити 30 руб. (25% річних). Другий варіант - купити пут-варант, базовим активом за яким буде акція Ощадбанку. Ціна варанта складає 10 руб., Початкова вартість базового активу - 120 руб. за акцію Якщо в момент погашення варанта вартість акції складе 90 руб., Інвестор запрацює: 120 - 90 - 10 = 20 руб., Що становить 200% річних від розміру інвестиції (10 руб.) або 16.67% від розміру капіталу (120 руб.). Якщо інвестор налаштований агресивно та впевнений у своєму прогнозі, він на весь свій капітал придбає 12 варантів. І якщо очікування виправдаються, інвестор заробить 240 руб., Тобто потроїть капітал. Якщо ж базисний актив у момент погашення коштуватиме більше 120 руб., Інвестор втратить всі свої кошти. А при короткому продажу акції у нього був би збиток по інвестиції, що дорівнює зміні ціни. Наприклад, за рік акція коштує 120.01 руб. Втрати становитимуть 1 коп. при короткому продажу акції, а при покупці варанта - 120 руб.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.