Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Uridashi

Категорія — Види облігацій
Uridashi-облігації - це облігації, вдруге розміщуються на японському ринку, випущені за межами Японії. Вони можуть бути випущені як в японських ієнах, так і в іноземних валютах і призначені для японських роздрібних інвесторів.

Беручи до уваги різницю в процентних ставках між іноземній і місцевій валютами, інвестор отримує більш високий процентний дохід, ніж якби він інвестував в звичайну облігацію, номіновану в японській ієні. Проте на додаток до кредитного ризику на емітента облігації інвестор також бере на себе валютний ризик, так як купонні платежі в іноземній валюті повинні бути обмінені на японську ієну роздрібним інвестором. Якщо інвестор визнає за необхідне продати облігацію, виручка від продажу також повинна бути обміняна на японську ієну. Якщо ж бонд випущений в японській ієні, він зазвичай прив'язаний до курсу іноземної валюти або до індексу типу Nikkei 225 < / a>.

Вторинне розміщення облігацій в даному випадку позначає задоволення заявок на покупку облігацій, вже випущених раніше за уніфікованими правилами, 50 і більше роздрібним інвесторам. Спочатку облігації випускаються відповідно до уніфікованої документацією, такою, наприклад, як програми Euro MTN, використовувані на відповідних ринках за межами Японії. Наступним кроком є ​​підписка і покупка облігацій неяпонськими андеррайтерами або дилерами з подальшим перепродажем вторинному дистриб'ютору, яким є зареєстрована в Японії компанія з продажу цінних паперів. У свою чергу, дана компанія продає на вторинному ринку облігації японським інвесторам через день або трохи пізніше після закриття випуску.

Характерними особливостями Uridashi є наступні:
a) Документація щодо первинного випуску, здійсненого за межами Японії, регулюється неяпонського законодавством.
b) Зазвичай не призначається японський юридичний консультант для організаторів випуску.
c) Чи не призначається платіжний агент в Японії.

Вперше Uridashi з'явилися в 1994 році. Облігації, номіновані в ієнах або іноземних валютах, можуть бути продані в Японії через реєстрацію на вторинному ринку і контракт на продаж між Uridashi-агентом і зарубіжним андеррайтером. Деякі емітенти облігацій в ієнах також періодично випускають Uridashi, наприклад
Korea Electric Power Corporation. Uridashi ефективно використовується, коли висококласний емітент, найчастіше корпоративний, випускає звичайні або структурні (найчастіше equity-linked) фінансові інструменти. Список використаних валют в основному обмежується валютами країн G7. Проте долар США поступається популярність таких валют, як австралійський і новозеландський долари, завдяки більш високій прибутковості і стабільному економічному становищу цих країн. Невелика частина паперів випускається в євро, в набагато меншому ступені використовуються фунт стерлінгів і канадський долар. Деякі валюти країн, що розвиваються також використовуються при випуску Uridashi, найбільш значну частку з них займає південноафриканський ранд . Також набули поширення Uridashi в турецької лірі.

Uridashi-облігації стали вельми популярними в 2000-і роки, даний інструмент тісно пов'язаний з так званої carry trade, коли відбувається запозичення у валюті з більш низькою прибутковістю з метою придбання фінансових інструментів в інший, більш високоприбуткової валюті. З середини 1990-х років Bank of Japan встановив процентні ставки на вкрай низькому рівні, зробивши прибутковими запозичення в японській ієні і інвестиції в інструменти в інших валютах. В ході фінансової кризи 2008 року carry trade і облігації, номіновані в іноземних валютах, виявилися під вогнем критики в Японії за внесок у кризу, що вибухнула.

Uridashi слід відрізняти від так званих Shogun bonds - облігацій, номінованих в іноземній валюті, випущених і проданих на японському ринку, щоб надати локальний фінансовий інструмент японським інвесторам, зацікавленим у придбанні облігацій, номінованих в іноземній валюті. Вперше подібний бонд був випущений в 1985 році IBRD. Основними емітентами Uridashi є банки (зокрема, Barclays, HSBC) і інститути розвитку ( IBRD , IADB, African Development Bank).
Терміни з цієї ж категорії