Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Pandemic bond | Пандемічна облігація

Категорія — ESG
Пандемічні облігації – це підвид катастрофічних облігацій, які прив'язані до ризику виникнення пандемій, що призводять до значних фінансових втрат.

Власники таких паперів отримують купонний дохід, доки не відбулася активація умови за кількістю хворих, рівнем поширення або зростання пандемії, тоді їх вкладення повністю або частково підуть на страхові виплати. Пандемічні облігації можуть залучити інвестора досить високою прибутковістю за нижчої волатильності в порівнянні з іншими класами активів, оскільки на пандемічні облігації практично не впливають макроекономічні події. У 2017 році після кількох спалахів лихоманки Ебола Світовий банк створив «Фонд екстреного фінансування за надзвичайних ситуацій, викликаних пандеміями». Після пандемії вірусу Ебола в деяких африканських країнах у 2014 році, внаслідок якої загинуло близько 11000 людей, Світовий банк вирішив створити новий тип облігацій на випадок подібної пандемії, які називаються пандемічними облігаціями. Перший такий інструмент був випущений у червні 2017 року у рамках Надзвичайного механізму фінансування пандемії, щоб швидко допомогти країнам третього світу у боротьбі з можливими епідеміями у майбутньому.

Кошти від пандемічних облігацій призначені для 76 країн, що входять до Міжнародної асоціації розвитку Світового банку, як правило, найбідніших у світі.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.