Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

MBS (Mortgage-backed security)

Категорія — Види облігацій

MBS (Mortgage-backed security) – типи цінних паперів, забезпечених активами, які утворюються шляхом поєднання іпотечних кредитів.

Банк має на балансі іпотечні зобов’язання своїх клієнтів зі схожими характеристиками. Банк об’єднує ці іпотечні кредити в один пул і продає його спеціалізованим іпотечним фондам, або банк випускає MBS як емітента, але тільки за участю поручителя з високим кредитним рейтингом.

Наприклад, спонсоровані державою агентства GSE (підприємства, що фінансуються державою), такі як Fannie Mae, Freddie Mac  або Державна національна іпотечна асоціація Ginnie Mae. Різниця між ними полягає в тому, що Ginnie Mae надає гарантії від уряду США і з точки зору кредитного ризику вони оцінюються як безризикові, тоді як Fannie Mae або Freddie Mac надають відповідь гарантії за MBS.

Далі на базі цього пулу випускаються MBS, де обсяг емісії - це сума всіх іпотечних кредитів, а купонний потік - виплати за ними. Т.к. платежі по іпотечному кредиту надходять в банк щомісяця і не завжди рівномірно (з диференційованим потоком платежів або з достроковим погашенням), тому MBS має деякі відмінності від традиційних боргових інструментів:

- Купонні платежі зазвичай виплачуються раз на місяць, рідше на квартал

- Залишок основного боргу номінально сплачується разом із виплатою купонних платежів, а не повністю на дату погашення

- Розмір і кількість купонних платежів можуть змінюватися протягом періоду обігу MBS

Переваги випуску МБС для банків полягають у тому, що при їх видачі пул іпотечних кредитів «виходить» з балансу емітента, а банк отримує додаткову ліквідність для видачі нових кредитів і заробляє, як держоргани чи поручителі, комісійні. при оплаті платьей по MBS.

Інвестор, який купує MBS, отримує вищу купонну ставку при гарантії виконання зобов’язань державою або поручителями з високим кредитним рейтингом. І т.к. виплата основного боргу відбувається кожного купонного періоду, тому це дає можливість інвестору реінвестувати ці кошти.

Примери емісії MBS:

White City Property Finance, 5,1202% 17 квітня 2035 р., фунт стерлінгів 

China Industrial International Trust, FRN 23 січня 2025, CNY (ABS)

FN FM8368, 2% 1 серпня 2051 р., USD (ABS)

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.