Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Macaulay duration | Дюрація Маколея

Дюрація Маколея (D, Duration) являє собою оцінку середньої строковості потоку платежів по облігації з урахуванням дисконтування вартості окремих виплат.

Дюрації зазвичай вимірюють в літній чи днях.

Дюрація показує не тільки середню строковість потоку платежів по облігації, а й є хорошою мірою чутливості ціни до коливань процентних ставок. Чим вище дюрація, тим більше волатильність процентних ставок в залежності від зміни ціни. Фраза «дюрація облігації становить три роки» означає, що дана облігація має таку ж чутливість ціни до коливань процентних ставок, як і трирічна бескупонная облігація.

Властивості дюрації:
1. Дюрація завжди менше або дорівнює терміну до погашення облігації. Дюрація бескупонной облігації дорівнює її терміну до погашення і не залежить від зміни дохідності.
2. За інших рівних умов чим вище ставка купона, тим менше дюрація, і навпаки.
3. За інших рівних умов при зростанні прибутковості дюрація зменшується, і навпаки.
4. За інших рівних умов чим більше залишається часу до погашення облігації, тим більша дюрація. Однак збільшення часу обігу облігації не завжди автоматично означає зростання її дюрації.
5. За інших рівних умов чим частіше виплачуються купони по облігації, тим менше дюрація (так як більше платежів розташовуються ближче до початкового моменту), і навпаки.

Докладні формули для розрахунку дюрації, а також приклади розрахунку наведені в довіднику по калькулятору.
Терміни з цієї ж категорії
Registration is required to get access.