Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

High-Yield Bonds | Високодохідні облігації

Категорія — Види облігацій

Облігації з кредитним рейтингом нижче за інвестиційний рівень (нижче BBB- від S&P і Fitch або Baa3 від Moody’s). Високоприбуткові облігації пропонують високу ставку купона поряд із високим ризиком. Інші назви — сміттєві/непрямі/high-yield-облігації.

Вирізняють дві групи емітентів високоприбуткових облігацій
• «Палі ангели» (Fallen angels) — компанії, рейтинг яких був знижений до спекулятивного, зазвичай у зв’язку з погіршенням фінансового стану.
• «Вихідні зірки» (Rising stars) — компанії з спекулятивним рейтингом, зазвичай молоді фірми без історії на борговому ринку з потенціалом зростання до інвестиційного рівня.

Бум ринку високоприбуткових облігацій відбувався наприкінці 1970-х років у США завдяки діяльності компанії Drexel Burnham Lambert під керівництвом «короля сміттєвих облігацій» Майкла Мілкена, який почав активно розміщувати облігації «висхідних зірок». До цього на ринку були присутні в основному «паділі ангели». У 1980-х роках high-yield-облігації використовувалися для фінансування угод зі злиття та поглинання (M&A) та зворотного викупу (Leveraged buyout, LBO). Розміщення сміттєвих облігацій за посередництвом Drexel Burnham Lambert дало старт глобальній мережі готелів MGM Resorts International, компанія Мілкена також допомагала залучати фінансування мережі кінотеатрів AMC Entertainment Holdings та лідеру в галузі наукових розробок компанії Danaher.

Сегмент облігацій high-yield часто розвивається у країнах, де обмежений доступ до банківського кредитування.

Високоприбуткові облігації:
• більш схожі в динаміці з акціями, ніж з облігаціями інвестиційного рейтингу, при цьому high-yield-облігації зазвичай менш волатильні, ніж акції;
• чутливі до кредитного ризику більше, ніж до процентного;
• мають відносно невелику дюрацію: часто випуски мають вбудовану оферту call та достроково гасяться через 4–5 років при терміні обігу до 10 років;
• мають статистично низьку кореляцію з державними облігаціями та облігаціями інвестиційного рівня, що сприяє диверсифікації портфеля;
• мають високий потенціал покращення якості емітента до інвестиційного рівня та подальшого зростання ціни, і водночас високу ймовірність дефолту.

Через велику ймовірність дефолту приватним інвесторам рекомендують віддавати перевагу окремим випускам ETF на високоприбуткові облігації (наприклад, iShares iBoxx $ High Yield Corporate Bond ETF) — за рахунок диверсифікації зменшується сукупний ризик інвестицій у облігації high-yield.

До інструментів, схожих на високоприбуткові облігації, відносять звичайні та привілейовані акції з високими дивідендами, облігації, що конвертуються, окремі види варантів, а також позики, що надаються компаніям з великою заборгованістю (leveraged loans).

Прикладами «висхідних зірок» є виробник електромобілів Tesla, стрімінговий сервіс Netflix, розробник мобільного додатка для замовлення таксі Uber Technologies.

До знаменитих «занепалих ангелів» відносяться, наприклад, автовиробник Ford, продовольчий концерн Kraft Heinz Foods, виробник офісної техніки Xerox, нафтова компанія Occidental Petroleum, фінський виробник телекомунікаційного обладнання Nokia, люксембурзька металургійна компанія ArcelorMittal, ізраїльська фармацевтична компанія Teva Pharmaceutical Industries.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.