Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Guaranteed bond | Гарантована облігація

Категорія — Види облігацій
Гарантована облігація – це бонд, який гарантується іншою юридичною особою. У разі якщо емітент облігацій допустить дефолт за випущеними облігаціями у зв’язку із закриттям бізнесу або фінансовою неспроможністю, ця юридична особа здійснює виплати за облігаціями. Як винагороду за гарантування облігацій виплачується певна комісія, розмір якої залежить від рейтингу та фінансового стану емітента, але зазвичай варіюється в розмірі від 1% до 5% від суми випуску.

Позитивною стороною випуску гарантованих облігацій є їхній великий ступінь захищеності для інвесторів, також варто відзначити їхню велику привабливість для інвесторів, що, у свою чергу, позитивно позначається на можливості залучити кошти під нижчу відсоткову ставку.

Позитивною стороною для емітента є можливість залучити фінансування за допомогою гарантії іншої компанії, що особливо важливо для компаній меншого розміру, стан яких не дозволяє залучити фінансування за прийнятною для себе ставкою.

Негативною стороною для інвесторів є, як правило, нижча відсоткова ставка за гарантованими облігаціями в порівнянні з негарантованими облігаціями. Для емітента ж негативною стороною є вищі витрати на випуск і триваліший час випуску, найчастіше з боку гаранта проводиться аудит фінансового стану емітента.

Зазвичай гарантом стають банк, материнська або дочірня компанія, спільне підприємство, спеціалізований фонд, іноді страхова компанія, у разі випуску облігацій квазі-сувереним гарантом може бути держава або державний орган. Так у Канаді за випусками облігацій так званих «коронних корпорацій» гарантом стає уряд і несе зобов’язання щодо виплат відсотків та основної суми боргу.

У Великій Британії термін «гарантовані облігації» найчастіше означає облігації з фіксованою відсотковою ставкою і передбачає будь-яке гарантування з боку іншого юридичної особи.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.