Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

GDP per capita | ВВП на душу населення

ВВП на душу населення — це макроекономічний показник, який визначається як відношення величини валового внутрішнього продукту (ВВП) країни до середньорічної чисельності її населення.

Цей індикатор застосовується з метою оцінки рівня матеріального добробуту громадян певної держави та його економічної активності за конкретний період.

ВВП на душу населення є абсолютним показником, значення якого розраховуються та публікуються на щорічній основі.

ВВП на душу населення може розраховуватись у національній валюті або світовій валюті (у доларах США). Перерахунок ВВП душу населення з національних валют у долари США проводиться задля зручності порівняння значень цього показника у різних країнах.

Існують також показники реального ВВП на душу населення, який вважається в постійних доларах США (наприклад, ВВП на душу населення
США, Франції, Росії, Австрії, Великобританії). На графіці представлена ​​динаміка значень реального ВВП душу населення деяких країнах. Слід зазначити, що у цих країнах до скорочення ВВП на душу населення призвела криза 2020 року.Крім того, на практиці часто застосовується такий показник, як ВВП на душу населення за паритетом купівельної спроможності (ППС), який розраховується в міжнародних доларах на основі паритету купівельної спроможності, під яким розуміється співвідношення двох валют, що встановлюється виходячи з цін на той самий набір товарів у двох різних країнах. При цьому для міжнародного долара характерна така сама купівельна спроможність, як і для долара США.

Як приклади можна навести ВВП на душу населення за ПКС Північної Македонії, Польщі, Литві, Сербії, Норвегії.

На графіку нижче представлено динаміку значень ВВП на душу населення за ПКС у наведених вище країнах за 2016–2020 роки.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.