Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Exchange rate | Валютний курс

Категорія — Загальні поняття

Валютний курс пари складається з двох цін — ціни продажу (ціни попиту), яка називається Бід (Bid) та ціни покупки (ціни пропозиції), яка називається Аск (Ask).

За ціною Бід трейдер продає валютну пару (угода Sell), тобто ви можете продати базову валюту і отримати котировану. За ціною Aск трейдер, навпаки, купує валютну пару (угода Buy), тобто ви купуєте базову валюту, продаючи котирує.

Розглянемо на прикладі валютної пари EUR/USD. Валютний курс цієї пари – 1,0732/1,0735. Тобто ціна продажу (бід) дорівнює 1,0732, а ціна купівлі (аск) – 1,0735. Припустимо, вам необхідно купити 1000 EUR (базова валюта), у такому разі ви заплатите 1073,5 USD. Якби вам потрібно було позбутися 1000 EUR, то в такому разі ви отримали б 1073,2 USD.

Ціна продажу завжди вище ціни покупки, тому ціна bid завжди буде меншою за ціну ask. Ця різниця називається спредом по валютній парі. У нашому випадку спред дорівнює 3 пунктам. Розмір спреду залежить від ліквідності валютної пари. Широкий спред спостерігається у найбільш ліквідних валютних пар. На тлі яких факторів може змінюватися розмір спреду? Насамперед, це популярність пари. Угоди щодо них відбуваються частіше і у великих обсягах, тому різниця між цінами купівлі та продажу нижчою, ніж у екзотичних валют, і спред, відповідно, вже. Спреди можуть розширюватися і натомість публікацій важливих новин. Також важливим чинником є час торгівлі. Через зміну торгових сесій ліквідність валютних пар змінюється і спред розширюється або звужується відповідним чином.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.