Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Certificate Of Deposit (CD) | Депозитний сертифікат

Категорія — Види облігацій

Депозитний сертифікат - це сертифікат, що дозволяє власнику отримувати відсоток. Цей сертифікат має строк погашення, фіксовану ставку відсотка і може бути випущений у будь-яких деномінаціях. Такі сертифікати терміном від 1 до 5 років зазвичай випускаються комерційними банками. Цей внесок обмежує власників у знятті коштів до терміну погашення сертифікату: дострокове зняття можливе, але найчастіше із утриманням штрафу.

Депозитний сертифікат може бути іменним або пред’явником. Він відрізняється від звичного банківського вкладу тим, що зазвичай пропонує вищі відсоткові ставки і може котуватися на біржі.

Порівняно з акціями та облігаціями депозитні сертифікати є більш надійними інструментами з неволатильними гарантованими виплатами.

У депозитному сертифікаті мають бути закріплені такі умови: Тендери: обсяг; Тендери: • термін;


фінансовий інститут, який видав депозитний сертифікат;

відсоткова ставка. Фіксовані відсоткові ставки здаються надійнішими, і виплата за сертифікатом у цьому випадку є передбачуваною, проте клієнт може зазнати втрат, якщо ринкові відсоткові ставки сильно зростуть. Для такого випадку кращими стануть плаваючі відсоткові виплати.

Існує дисконтний депозитний сертифікат, коли клієнт набуває його з великим дисконтом, а при погашенні отримує виплату, рівну повному номіналу, але не отримує ніяких періодичних виплат протягом терміну дії депозитного сертифіката. Наприклад, клієнт отримує депозитний сертифікат за $500, а наприкінці терміну дії отримує номінальну вартість, рівну $1000. Однак, окрім очевидного мінуса, що клієнт не отримує періодичних процентних виплат, є ще один мінус: податкова база клієнта збільшуватиметься щороку, оскільки дохід клієнта розподілятиметься по всьому терміну дії сертифікату, проте насправді він буде отриманий клієнтом лише після закінчення терміну дії.

Є інші види депозитних сертифікатів, такі як:

• відкликання;


step-up;

• високоприбутковий та ін.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.