Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Bonds | Облігація

Категорія — Види облігацій

Облігація (від лат. obligatio - зобов’язання) - це емісійний борговий цінний папір, який дає її власнику право на отримання від емітента її номінальної вартості і купона в грошовій формі або у вигляді іншого майнового еквівалента в передбачений в ній термін.

Папери, що дають право її власнику отримувати встановлений процентний дохід (купон), називаються процентними (купонними) (наприклад, Austrian Anadi Bank AG, 3.6% 2apr2022, EUR). Купонний дохід може бути як фіксованим, так і плаваючим, залежних від різних нефінансових і фінансових умов і індикаторів, в тому числі від міжбанківських ставок (наприклад, 12M EURIBOR). У купонних паперах виплати здійснюються з обумовленим заздалегідь періодом, а якщо виплата здійснюється в кінці обігу цінного паперу одночасно з виплатою номіналу, то це облігації з відсотком при погашенні (наприклад, CIBC, 2.55% 21oct2024, CAD). Якщо купонний дохід відсутній, то такі папери називаються дисконтними (наприклад, Barclays Bank PLC, 0% 27feb2025, GBP (2192D), 01).

Облігації можуть відрізнятися за емітенту (державні, муніципальні, корпоративні), за терміном обігу (короткострокові, середньострокові, довгострокові, безстрокові), конвертованості, забезпеченості, типу розміщення, цілям випуску тощо.

Облігації привабливі з точки зору інвестицій та мають відносно низькі ризики в порівнянні з іншими фінансовими інструментами, в тому числі часто завдяки заздалегідь встановленим періоду обігу на ринку і відомому процентному доходу. Дані переваги дають можливість більш точно прогнозувати дохідність подібних інвестицій на певний період, навіть за умови, що облігацію планується продати до погашення.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.