Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Additional issue of shares | Додаткова емісія акцій.

Категорія — Загальні поняття

Додаткова емісія акцій - це процес, коли компанія випускає в обіг до наявних додаткові акції, внаслідок чого здійснюється розмив часткою акціонерів.

Метою додаткової емісії є отримання «безкоштовних» грошей (гроші, які не потрібно повертати), щоб можна було направити їх на реалізацію нових проектів, розширення поточної діяльності, модернізацію виробництва чи інші цілі.

Альтернативою додаткової емісії може стати кредит, але не завжди фінансова організація може схвалити його емітенту чи запропоновані умови є невигідними для емітента. Тому проведення додаткової емісії дозволяє залучити кошти на зручних для емітента умовах (і без відсотків).

Ще однією причиною проведення додаткової емісії є консолідація статутного капіталу в руках мажоритаріїв, оскільки на законодавчому рівні вони мають право першочергового придбання додаткових акцій.

При додатковій місії відбувається збільшення загальної кількості акцій, що веде до зменшення прибутку на акцію та виплати дивіденду на акцію. Дані зміни можуть негативно вплинути на інтерес до компанії щодо інвестицій та зниження котирувань, що у свою чергу призведе до зниження капіталізації.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.