
Ринок внутрішніх державних цінних паперів Росії представлений облігаціями федеральної позики (ОФП). ОФП розміщуються на аукціонах, що проводяться Мінфіном, або по закритій підписці. Графік аукціонів з інформацією про дати проведення та плановому обсягу розміщення публікується на сайті Міністерства щоквартально.
Міністерство фінансів РФ визначає основні напрями державної боргової політики Російської Федерації. Однойменний документ публікується на сайті Мінфіну.
Мінфін випускає наступні види ОФЗ:
• ОФП-ПД - облігації федеральної позики з постійним (фіксованим) доходом. Ставка купона визначається до розміщення і фіксується до погашення.
• ОФЗ-ЗК - облігації федеральної позики із змінним купоном. Ставка купона привязана до ставки RUONIA. З 2019 року купонний дохід розраховується виходячи із середнього значення ставок RUONIA за поточний, а не минулий як для колишніх випусків ОФЗ-ЗК, купонний період з невеликим «технічним» тимчасовим лагом в 7 календарних днів.
• ОФЗ-ІН - облігації федеральної позики з індексовані номіналом. Для індексації номіналу використовується індекс споживчих цін Російської Федерації, який щомісяця публікується Росстатом.
• ОФЗ-АБ - облігації федеральної позики з амортизацією боргу. Номінал за цими облігаціями гаситься частинами.
• ОФЗ-н - облігації федеральної позики для населення. Купувати ОФЗ-н можуть лише фізичні особи - громадяни Російської Федерації безпосередньо через банки-агенти: Сбербанк, ВТБ, Промсвязьбанк і Пошта Банк. На біржі ОФЗ-н не обертаються.
Раніше Мінфін випускав наступні види паперів (сьогодні знаходяться в обігу):
• ДОО - державні ощадні облігації. Процентні ставки за такими облігаціями встановлювалися постійними - ДОО-ППС (для всіх купонних періодів визначена єдина процентна ставка) або фіксованими - ДОО-ФПС (для всіх купонних періодів процентна ставка визначена, але не збігається). ДОО призначалися для резидентів, великих інституційних інвесторів. Останнє розміщення відбулося в жовтні 2012 року.
Опис інших видів державних облігацій, які Мінфін розміщував в минулому, є в розділі «Довідник» на сайті Cbonds.
Граничний розмір зовнішніх позик визначається в Програмі державних зовнішніх запозичень РФ в Додатку до Федеральних бюджету РФ на кожен фінансовий рік. Російська Федерація розміщує єврооблігації, номіновані в доларах і євро, на Ірландській, Лондонській, Берлінської та Люксембурзькій біржах. Розміщення здійснюється у формі відкритої або закритої підписки з залученням агентів з розміщення (організаторів). Потенційними покупцями є фізичні та юридичні особи, резиденти і нерезиденти Російської Федерації.
{{ comment.date }} |
Завантаження файлу доступна тільки для авторизованих користувачів з дозволу публікуючої організації! Надіслати запит на доступ
Необхідно отримати доступ
|
17.01.2020 |
Необхідно отримати доступ
|