Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

WKN

Категорія — Параметри емісії
WKN код (нім. Wertpapierkennnummer) – Абревіатура ідентифікаційного номера, призначеного для ідентифікації фінансових інструментів у Німеччині. В даний час складається з шести знаків, що містить як буквені, за винятком I і O, так і числові символи.
 
Цей код може бути присвоєний тільки агентством WM Datenservice, яка є членом Асоціації Національних Агентств Нумерації (Association of National Numbering Agencies, ANNA). За законами Федеративної Республіки Німеччини без присвоєння WKN та/або ISIN цінний папір не може бути допущений до торгів на Фондовій Біржі. При цьому існує велика кількість цінних паперів, що не котируються на біржі, які також мають WKN і пов’язаний з ними ISIN.
 
Починаючи з 21 липня 2003 року, були додані літерні символи в код, раніше використовувалися тільки цифри. Це пов’язано з тим, що в цей рік Німеччина для ідентифікації цінних паперів почала використовувати міжнародний код ISIN .

На даний момент прийнято, що якщо перші два-чотири символи WKN – це літери, то це абревіатура емітента. У деяких випадках перша літера може означати класифікацію паперу, наприклад, літера F присвоюється ф’ючерсам.

 

У внутрішніх паперів Німеччини WKN є частиною ISIN коду. ISIN складається з 12-ти буквенно-числових значень. Символи з 6 до 11 є кодом WKN. Наприклад, Landesbank Baden-Wuerttemberg (LBBW), 0.6% 15jun2022, USD
ISIN DE000LB13MW2, відповідний йому WKN - це LB13MW. Перші дві літери WKN відповідають абревіатурі емітента.

У єврооблігацій присвоєння WKN коду відбувається інакше, наприклад, BMW, 0.375% 24sep2027, EUR ISIN цієї облігації XS2055728054, а WKN код A2R76R.

Відмінною особливістю коду WKN є відсутність контрольної цифри, на відміну від таких кодів як ISIN, SEDOL або CUSIP.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.