Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Wakala | Вакала

Категорія — Ісламські фінанси
Вакала - це форма сукук, яка бере свій початок від концепції Вакала. Вакала означає домовленість, при якій одна сторона доручає іншій діяти від її імені. Вакала дуже схожа на агентський договір, в якому є принципал і агент (менеджер). Принципал (інвестор ) призначає агента для інвестування коштів від його імені.

Принцип Вакала
Особа, що потребує капіталі (так званий оригінатор), створює компанію спеціального призначення (SPV). SPV випускає сукук. Після SPV укладає договір довірчого управління Вакала (агентська угода) з оригінатором. Відповідно до договору оригінатор погоджується інвестувати виручку від випуску сукук в пул активів, що відповідають закону шаріату. SPV зберігає активи або інвестиції в довірчому управлінні власників сукук, кожен з яких володіє пропорційною часткою в активах відповідно до вартості їх інвестицій. SPV отримує певну суму від прибутку, отриманого від інвестицій. Оригінатор отримує плату за свої обов'язки з управління інвестиціями і за будь-яку прибуток, отриманий понад вказану суму. SPV використовує отримані суми для періодичних розподільних виплат власникам сукук. Якщо доходу від пулу активів недостатньо для виплат інвесторам, частина може бути викуплена оригінатором. Дохід, що перевищує очікувану норму прибутку, є платою керуючого.

Сукук Вакала може містити вбудований опціон (call). В даному випадку оригінатор викуповує пул активів за певною ціною, а інвестори одержують номінал сукук і весь невиплачений дохід при виконанні опціону.

Приклад облігації Вакала - Tropicana Corporation, 5.5% 30jun2023, MYR "
Терміни з цієї ж категорії