Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Wakala | Вакала

Категорія — Ісламські фінанси
Вакала - це форма сукук, яка бере свій початок від концепції вакалу. Вакала означає домовленість, за якої одна сторона доручає іншій діяти від її імені. Вакала дуже схожа на агентську угоду, в якій є принципал і агент (менеджер). Принципал (інвестор) призначає агента для інвестування коштів від імені.

Принцип вакалу
Особа, яка потребує капіталу (так званий оригінатор), створює компанію спеціального призначення (SPV). SPV випускає сукук. Після SPV укладає договір довірчого управління вакала (агентська угода) з оригінатором. Відповідно до договору оригінатор погоджується інвестувати виручку від випуску сукук у пул активів, що відповідають закону шаріату. SPV зберігає активи або інвестиції в довірчому управлінні власників сукук, кожен з яких має пропорційну частку в активах відповідно до вартості їх інвестицій. SPV отримує певну суму від прибутку, отриманого від інвестицій. Оригінатор отримує плату за свої обов’язки з управління інвестиціями та за будь-який прибуток, отриманий понад зазначену суму. SPV використовує отримані суми для періодичних розподільчих виплат власникам сукук. Якщо доходу від пулу активів недостатньо для виплат інвесторам, частина може бути викуплена оригінатором. Доход, що перевищує очікувану норму прибутку, є платою управителя.

Сукук вакала може містити вбудований опціон (call). В даному випадку оригінатор викуповує пул активів за певною ціною, а інвестори отримують номінал сукук та весь невиплачений дохід під час виконання опціону.

Приклад облігації вакала — Tropicana Corporation, 5.5% 30jun2023, MYR
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.