Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Variable Rate Demand Obligations

Категорія — Види облігацій

Variable Rate Demand Obligations (VRDO) - вид муніципальних облігацій США з плаваючими купонними виплатами, ставка за якими встановлюється через певні проміжки часу (день, тиждень, місяць), які найчастіше відповідають періодичності виплат накопиченого купонного доходу. Такі облігації випускаються державними та місцевими органами влади для забезпечення довгострокового фінансування на строк від 20 до 30 років та не оподатковуються.

Як правило, період коригування процентної ставки по VRDO і процес її визначення встановлюється в офіційних документах. Також такі облігації мають високий поріг мінімальних інвестицій у розмірі $100 000 і можуть бути пред’явлені власниками облігацій емітенту на дату коригування процентної ставки. Ціна пут-опціону в такому разі становитиме номінал плюс нараховані відсотки. Торгуються такі облігації як короткострокові муніципальні папери з нульовою дюрацією.

 

Переваги Variable Rate Demand Obligations:

  1. VRDO гарантують виплату основної суми та відсотків у разі дефолту емітента, оскільки переважна більшість таких облігацій забезпечена банківськими акредитивами (Letter of Credit (LoC)) для підвищення кредитоспроможності емітента;
  2. Можливість продати облігацію за номіналом у період коригування процентної ставки забезпечує облігаціям додаткову ліквідність.

 

Недоліки VRDO:

  1. Можливість емітента достроково погасити облігації за номіналом у період, коли скоригована процентна ставка стає непривабливо високою.
  2. Зниження прибутковості за облігаціями за рахунок частого коригування відсоткових ставок.

 

Приклад: Burke Development Authority, FRN 1jan2040, USD

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.