Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Unemployment rate | Безробіття

Безробіття — це соціально-економічне явище, коли люди, що становлять частину економічно активного населення країни, здатні і хочуть працювати, але при цьому не можуть знайти роботу.

Відповідно до методології Міжнародної організації праці (МОП) до складу економічно активного населення входять зайняті та безробітні громадяни віком від 15 до 72 років.

При цьому до безробітних МОП відносить громадян, які в аналізований період не мали місця роботи, але при цьому активно здійснювали її пошук та готові були розпочати її виконання. При цьому учні, студенти, пенсіонери та інваліди також враховуються як безробітні, але тільки в тому випадку, якщо в період, що обстежується, вони шукали місце роботи і готові були приступити до неї.

У таблиці нижче наведено основні види безробіття.Ключовим макроекономічним показником, за допомогою якого можна проаналізувати поточну ситуацію з безробіттям у країні, є рівень безробіття визначається як відсоткове співвідношення чисельності безробітних до чисельності економічно активного населення. Цей показник може розраховуватися щомісяця (наприклад, в Канаді, США , Росії, Гонконгу , Італії), щоквартально (у Єгипті , Латвії, Північної Македонії, Іспанії, Франції) і щорічно (наприклад, в Північній Кореї, ОАЕ, Замбії, Судані, Мозамбіку).

Нижче наведено динаміку рівня безробіття в країнах з різних регіонів світу за 2016–2021 роки.Статистичне управління Європейського союзу (Євростат) розраховує такий показник, як довгостроковий рівень безробіття, в якому враховуються більше безробіття. Станом на кінець 2020 року максимальні значення довгострокового рівня безробіття були характерні для Чорногорії, Північної Македонії та Греції, мінімальні значення - для Норвегії, Чехії та Польща.

Органи статистики також розраховують і публікують такий показник, як кількість безробітних, який може розраховуватися на щомісячній основі (як, наприклад, у Єврозоні), поквартально (наприклад, у Аргентині) і щорічно (у Грузії).

Крім того, існує такий показник, як рівень безробіття серед молоді, який враховує кількість безробітних серед громадян віком від 15–24 років за методологією МОП.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.