Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Treasury notes (USA) | Казначейські ноти (США)

Категорія — Державні облігації
Казначейські ноти (T-Notes) - купання цінні папери Казначейства США із середнім терміном обігу від 1 до 10 років і фіксованою ставкою. Терміни погашення казначейських нот становлять 2, 3 і 5 років.

Основна відмінність від казначейських векселів полягає в тому, що ноти є купонними паперами. Купон за казначейськими нотах номіналом від $ 1 тис. До $ 1 млн виплачується раз на півроку.

Казначейські ноти є важливим активом. 10-річні казначейські ноти є найбільш часто згадуваною папером при оцінці динаміки ринку держоблігацій США, а також відображають позицію ринку щодо макроекономічних очікувань.

Також ноти є найбільш безпечним активом на ринку середньо- і довгострокових зобов’язань. З цієї причини вони мають більш низьку прибутковість у порівнянні з корпоративними облігаціями або облігаціями урядових агентств зі схожими термінами погашення.

Інвестори можуть придбати казначейські ноти на аукціоні, в разі нових випусків, або на вторинному ринку, в разі паперів, що перебувають в обігу. При придбанні казначейських нот через брокерські фірми і комерційні банки стягується комісія. Розмір комісії залежить від номінальної вартості придбаних паперів і встановленої націнки.
Щоб уникнути комісії, інвестор може придбати цінні папери нових випусків безпосередньо у федеральних резервних банків.

Аукціони нових випусків казначейських нот проводяться на регулярній основі. Казначейством США реалізована можливість придбання нот онлайн за допомогою спеціального програмного забезпечення. Вся актуальна інформація про аукціони з розміщення всіх казначейських цінних паперів публікується на сайті Bureau of the Fiscal Service.

Казначейські ноти можна отримати за конкурентною і неконкурентною заявками. У конкурентній заявці інвестори вказують бажану прибутковість, ризикуючи тим, що їх ставка не буде схвалена; в разі неконкурентною заявки інвестори приймають будь-яку прибутковість, певну на аукціоні. Процентні платежі по казначейських цінних паперів звільнені від сплати податків штату.

У тому випадку, коли інвестор вирішує продати свої казначейські ноти до настання дати їх погашення, процес продажу відбувається на вторинному ринку. Якщо папери були придбані через ФРС, то інвестору доведеться заповнити спеціальну форму на переведення активів. В даному випадку цінні папери переводяться з рахунку інвестора в системі бездокументарного обліку Казначейства в комерційну систему бездокументарного обліку. Після цього інвестор може продати казначейські ноти. У разі продажу казначейських нот на вторинному ринку слід скористатися послугами банку або брокерської фірми.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.