Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Treasury Gilt

Категорія — Види облігацій
Treasury Gilt - облігація, випущена урядом Великобританії у фунтах стерлінгах, випущена Казначейством її величності та зареєстрована на Лондонській Фондовій Біржі. Дослівно "Gilt" перекладається як "золотий папір". Буквально це стосується часів, коли такі облігації мали золоту облямівку і випускалися у вигляді пред’явника. Фігурально "золото" безпосередньо в назві означає той ступінь надійності, який декларує Великобританія, випускаючи такі папери на фондовий ринок.

Види treasury gilts:
На даний момент, існує 2 види таких цінних паперів: звичайні та індексовані. До звичайних належить більшість із пулу випущених "гілтів" і становить приблизно 75% боргу Великобританії у вигляді облігацій. Такі папери, як і звичайні облігації - гарантують виплату номіналу у момент погашення та купони раз на період. Для "гілтів" властиві виплати на піврічній основі, ціна, що формується з розрахунку номіналу в 100 фунтів стерлінгів, але торги можуть відбуватися і сумами нижче, аж до 1 пенні.
До індексованих відноситься приблизно 25% всього пулу емісій Великобританії. Основна відмінність такого виду "гілтів" від звичайних полягає в тому, що суми виплат за купонами, а також погашення номіналу індексується залежно від індексу роздрібних цін Великобританії (RPI).

Переваги treasury gilts:
1) Історично вважаються одними з найнадійніших інструментів на ринку, оскільки існує мінімальний ризик дефолту емітента; 2) Тривалий період звернення; 3) Звільнено від оподаткування;
4) Дуже висока ліквідність.

Недоліки treasury gilts:
1) низька доходність, у разі високої інфляції, знецінення цінних паперів у разі зростання процентної ставки; 2) порівняно нижчий дохід порівняно з корпоративними облігаціями;

Приклади:
1) Великобританія, Gilt 1.5% 22jul2026, GBP
2) Великобританія, Gilt 0.5% 31jan2029, GBP
3) Великобританія, Gilt 3.75% 7sep2021, GBP
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.