Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Token (Belarus) | Токен (Білорусь)

Категорія — Цифрові активи
Токен – запис у реєстрі блоків транзакцій (блокчейні), іншої розподіленої інформаційної системи, яка засвідчує наявність у власника цифрового знака (токена) прав на об'єкти цивільних прав та (або) є криптовалютою.

Визначення подано відповідно до законодавства Республіки Білорусь, а саме Декрету №8 Президента Республіки Білорусь від 21.12.2017.

На білоруському ринку токен – це фінансовий інструмент, який є аналогом облігації.

Головна відмінність у регулюванні ринку даних фінансових інструментів, що є регулятивною пісочницею. Особливий правовий режим токенів у Білорусі передбачає, що на даний ринок не поширюються правові норми законодавства про ринок цінних паперів Республіки Білорусь, регулятором даного ринку не є Департамент з цінних паперів Міністерства фінансів Республіки Білорусь.

Регулятором ринку токенів у Білорусі виступає Парк високих технологій. Ряд питань щодо здійснення діяльності з цифровими знаками (токенами) відображено у нормативно-правових актах Парку високих технологій. Наприклад, розміщення токенів регулюється правилами надання послуг, пов'язаних зі створенням та розміщенням цифрових знаків (токенів). , та здійснення операцій зі створення та розміщення власних цифрових знаків (токенів), які затверджені Рішенням Наглядової ради Парку високих технологій.

Парк високих технологій – спеціальний податково-правовий режим для розвитку ІТ-бізнесу в Білорусі. Не є вільною (спеціальною, особливою) економічною зоною, але є юрисдикцією, яка функціонує за принципом екстериторіальності.

Деталізація основних відмінностей токенів від облігацій на ринку фінансових інструментів Білорусі:
- до емітентів токенів не висуваються вимоги фінансової достатності;
- у емітентів токенів немає зобов'язань щодо періодичного розкриття інформації;
- емітенти токенів не проходять процедури державної реєстрації фінансових інструментів;
- на токени не поширюються обмеження щодо валютних розрахунків для інструментів, емітованих в іноземній валюті (розрахунки за облігаціями, номінованими в іноземній валюті, обмежені згідно з Постановою Національного банку Республіки Білорусь №612 від 19.12.2018 р.);
- немає обмежень щодо емісії токенів в іноземній валюті (емісія облігацій в іноземній валюті обмежена згідно Закону Республіки Білорусь «Про зміну законів з питань валютного регулювання та валютного контролю» від 30.06.2020 №36-3);
- на ринок токенів не поширюються правові норми провадження депозитарної діяльності.

На білоруському ринку токени розміщуються як у білоруських рублях, так і в євро, доларах та російських рублях.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.