Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

The Negative amortization | Негативна амортизація

Категорія — Загальні поняття

Негативна амортизація (також відома як NegAm) — явище, яке відбувається, коли ринкові процентні ставки зростають до такого рівня, що відсотки, нараховані за період, перевищують суму того самого платежу.

Насправді це виглядає так: виплат в рахунок амортизації боргу вже недостатньо для погашення всієї основної суми через різке зростання відсотків. Хоч як це парадоксально, у випадках основна сума має тенденцію прагнути нулю, і борг може будь-коли погаситися, якщо тільки план амортизації не переглядається. Це зумовлено тим, що позичальникам дозволяється проводити протягом певного періоду часу в рамках кредиту нижчі платежі з метою скорочення суми щомісячних платежів на ранніх етапах, і тому отримані платежі використовуються для виплати нарахованих відсотків за позикою, а залишок невиплачених відсотків додається до основної суми .

Основний ризик негативної амортизації полягає в тому, що рано чи пізно щомісячні виплати доведеться збільшити — інакше кредит ніколи не буде погашено. Це типова ситуація для позик на нерухомість. Люди часто використовують негативні амортизаційні позики, коли вони думають, що вартість активу значно зросте і тому вони можуть рефінансувати актив за вищою відсотковою ставкою з урахуванням вищої суми, сплачуючи початковий кредит та отримуючи новий на вигідніших умовах.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.