Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

The exchange rate regime | Режим валютного курсу

Категорія — Загальні поняття
Режим валютного курсу – це система формування співвідношень курсу національної валюти щодо іноземної. Роль, яку відіграє валютний курс у функціонуванні економічної системи, а також його місце в системі заходів макроекономічного регулювання багато в чому залежить від того, який режим валютного курсу обирає держава, зокрема, наскільки держава готова впливати на формування курсу.

Якщо держава взагалі не втручається, курс називають вільно плаваючою. Якщо у певні моменти центральний банк країни включає механізми впливу, курс називається керованим плаваючим, а якщо держава жорстко встановлює курс, він називається фіксованим.

Плаваючий валютний курс формується під впливом попиту та пропозиції на валюту. Центральний банк не фіксує цільовий курс національної валюти чи коридор коливань. Однак, коли курс різко скаче, наприклад, на тлі політичних новин, центральний банк може купувати або продавати валюту на внутрішньому ринку, щоб згладити ці коливання.

Керований плаваючий валютний курс частково контролюється центральним банком, наприклад, встановлюється валютний коридор. Якщо курс виходить межі коридору, центральний банк починає здійснювати інтервенції – купувати чи продавати іноземну валюту. Фіксований валютний курс жорстко контролюється центральним банком. За такого режиму курс національної валюти прив’язується до іноземної валюти або валютного кошика у певному співвідношенні.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.