Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Technical default | Технічний дефолт

Технічний дефолт - це ситуація, при якій позичальник порушив договір позики, не здійснивши черговий платіж держателю боргу, але фізично він цей договір виконувати може і у нього є кошти для виплати боргу.

На практиці технічний дефолт допускають тільки ті емітенти, які дійсно відчувають фінансові труднощі, тому що в разі технічного дефолту емітента відразу втрачає репутацію стабільного позичальника, скорочуються можливості для подальших розміщень, потенційно майбутні випуски будуть розміщені за вищою ставкою.

Після прострочення виплати по облігації настає grace period (період в рамках технічного дефолту), під час якого емітент повинен виплатити борг, щоб папір не перейшла в статус «дефолт». Досить часто технічний дефолт не закінчується банкрутством позичальника. Подолавши складності протягом грейс-періоду і розплатившись з зобов’язаннями, емітент може налагодити роботу і далі не допускати порушень виконання зобов’язань.

Інформацію по обслуговуванню боргу і технічних дефолтів по конкретним емісій можна подивитися на сторінці облігацій в блоці «Обслуговування боргу». Приклад паперу, за яким настав технічний дефолт, який не перейшов в статус дефолту: https://cbonds.ua/bonds/660061/.

Минулі дефолти по облігаціях можна подивитися в «Календарі подій».

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.