Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Synthetic CDO | Синтетичні CDO

Категорія — Види облігацій

Синтетичні забезпечені боргові зобов’язання, або синтетичні CDO, є різновидом стандартних CDO , але їхній базовий пул складається з деривативів, таких як кредитно-дефолтні свопи (CDS), CLN та інші. Таким чином синтетичні CDO класифікуються як кредитні деривативи. Вони є найпопулярнішими інструментами для торгівлі кредитним ризиком портфеля.

 

Особливості.

 

Порівняно зі звичайними угодами, які передбачають фактичну передачу прав власності або реальний продаж базових активів окремо заснованій юридичній особі, структура синтетичної сек’юритизації розроблена таким чином, що кредитний ризик активів передається від оригінатора інвестору за допомогою кредитних похідних інструментів. Така передача кредитного ризику може здійснюватися безпосередньо або через SPV. При такому підході базові чи еталонні активи не обов’язково списуються з балансу, а основна мета таких угод полягає у передачі ризику.

 

Вартість та грошовий потік синтетичного CDO формуються з премії, які сплачуються за CDS як страховка від можливого дефолту деякого певного набору еталонних цінних паперів. Контрагенти, які купують страховку, можуть володіти цими паперами та керувати ризиком їхнього дефолту, а можуть бути просто спекулянтами.

 

Переваги та недоліки.

 

Випуск синтетичних CDO може мати значні економічні переваги. Синтетичні угоди дешевші для оригінаторів, бо у разі використання кредитно-дефолтних свопів спонсор сплачує комісію у базисних пунктах. У випадку випуску стандартного CDO, витрати для спонсора становитимуть базову прибутковість плюс кредитний спред, який буде вищим за премію за свопом за замовчуванням. Так само синтетичні CDO набагато простіше створювати, у порівнянні зі звичайними, тому що їм не потрібний будь-який реальний пул активів. Їх часто описують як ставку інвестора на ефективність базових цінних паперів.

 

Однак синтетичні CDO можуть спричинити значний стрибок цін на акції — створити так звану бульбашку на фондовому ринку — бо кількість таких угод може зростати без відповідного збільшення обсягу та вартості базових активів. Синтетичні CDO відіграли велику роль у фінансовій кризі 2008 року.

Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом
скринінг облігацій
Watchlist
Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.