Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Structured Product | Структурні продукти (Cтруктуровані продукти)

Категорія — Структурні продукти

фінансові інструменти з обумовленими термінами звернення, що включають кілька інших фінансових інструментів, які є базисними активами (депозити, облігації, акції, ф’ючерси, опціони тощо). Дохід за структурними продуктами наперед не визначений і залежить від зміни цін базисних активів або кредитних подій за даними активами.

Структурні продукти пропонують банки та фінансові інститути (брокери, керуючі компанії). Юридично-структурний продукт може бути оформлений у вигляді депозиту, договору довірчого управління, ноти (облігації), сертифіката, варанта. Структурні продукти, випущені у формі цінних паперів, можуть звертатися на біржовому та позабіржовому ринках.

Інвесторами у структурні продукти можуть бути приватні особи та організації. Особливі умови щодо придбання структурних продуктів у конкретній країні регулюють місцеві фінансові органи. Поріг входу (мінімальний обсяг інвестицій) по структурним продуктам може бути різним. Для цінних паперів поріг входу відносно низький. Наприклад, структурний продукт, описаний на сторінці LEONTEQ SECURITIES, 22% 10mar2017, RUB, мінімальний лот становив 1000 руб. Структурні депозити зазвичай призначені для клієнтів преміум-сегменту, тому мінімальний обсяг інвестицій становить 500 000 руб. Усі структурні продукти несуть у собі кредитний ризик, тобто ризик те, що продавець структурного продукту зможе виконати свої зобов’язання перед інвестором. Зазвичай держава не страхує зобов’язання банків щодо структурних продуктів перед приватними інвесторами — на відміну від депозитів. Другим вбудованим ризиком є ​​ризик ліквідності. Структурні продукти менш ліквідні, ніж акції «блакитних фішок». Найменший ризик ліквідності у структурних нот (сертифікатів та варрантів), оскільки їх можна продати на біржі або на позабіржовому ринку, проте чим складніший структурний продукт, тим складніше його продати і тим більший дисконт до поточної ціни потрібно пропонувати під час продажу, щоб його негайно реалізувати. Інші види структурних продуктів реалізувати достроково не можна, проте банк може прописати в умовах договору опцію дострокового погашення.

Найпростіший структурний продукт може мати такий вигляд: у день закінчення терміну структурного продукту банк зобов’язується повернути вкладені кошти інвестору, а прибуток інвестор отримає, якщо акція, наприклад, Ощадбанку нічого очікувати опускатися нижче 100 крб. протягом терміну дії структурного продукту. Запропонований дохід буде більшим, ніж дохід за депозитом.

Додатково про структурні продукти ви можете прочитати у статтях Cbonds Review:

Структурні облігації: російський та європейський досвід

Структурні продукти: основні базові активи та відмінності у світовій та російській практиках

Структурні облігації: новий інститут у російському праві

Структурні продукти: міф чи реальність?

Європейські структурні ноти: зовні та всередині

Структурні продукти: менше структур, більше доходності

Структурні продукти для інституційних інвесторів

«Працюючи зі структурними продуктами, необхідно йти в ногу з часом»

«FTD-ноти є найбільш актуальною інвестиційною пропозицією серед структурних продуктів»

Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом
скринінг облігацій
Watchlist
Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.