Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Step-Up & Step-Down Bond

Категорія — Види облігацій

Облігації з купонними виплатами, що поступово зростають і поступово знижуються, є облігаціями з фіксованою ставкою, встановленою при випуску, яка з часом може збільшуватися або зменшуватися.

Приклад облігації. В даному випадку ми бачимо облігацію з купонними виплатами, що поступово підвищуються. Ставка починається з 3% і поступово збільшується до 5%.

Існують також облігації з купонними виплатами, що поступово зростають або поступово знижуються, в яких ставка прив’язана до рейтингу емітента. І тут відомо, що у разі зниження рейтингу компанії ставка купона збільшиться на певний відсоток.

Аналогічним чином ставка купона з облігації з купонними виплатами, що поступово зростають або поступово знижуються, може бути пов’язана з певними економічними показниками, які можуть сильно впливати на діяльність компанії, наприклад, ціна на нафту для компаній автомобільного сектора або нафтової промисловості.

Навіщо випускати облігації з купонними виплатами, що поступово зростають і поступово знижуються?

То чому ж компанія має випускати такий тип облігацій? Таким чином емітент може адаптувати свої випуски відповідно до змін на ринку, які очікуються протягом терміну життя облігації. Наприклад, якщо емітент очікує на зростання ринкових ставок у найближчому майбутньому, йому, можливо, доцільніше запропонувати нижчий купон з урахуванням поточних ринкових умов, а потім підвищити його надалі, коли ставки матимуть тенденцію до підвищення.

І навпаки, якщо очікується зниження ринкових ставок, то спочатку може бути запропонований більш високий купон, який, у свою чергу, відповідатиме поточним умовам, а потім буде знижений, залишаючись на рівні прибутковості конкуруючих та рівнозначних емітентів за типами та ступенями ризику.

До недоліків такого інструменту можна віднести, наприклад:
• ризик зміни процентної ставки: ринкові ставки можуть зростати швидше за темпи приросту;
• попередньо продані облігації з купонними виплатами, що поступово зростають, можуть призвести до збитків, якщо ціна продажу буде нижчою, ніж ціна покупки;
• вищі ставки не гарантовані, оскільки деякі облігації з купонними виплатами, що поступово зростають, підлягають погашенню.

В іншому облігації з поступово зростаючими і поступово знижуваними купонними виплатами мають ті ж характеристики, що й інші облігації

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.