Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

SPV (Special Purpose Vehicle) | Special Purpose Vehicle (SPV) / Special Purpose Entity (SPE)

Категорія — Учасники ринку

Це компанія спеціального призначення (від англ. Special purpose vehicle (SPV) або special purpose entity (SPE)), яка створюється для певних цілей. SPV досить активно використовуються в зв’язку з тим, що вони вільні від попередніх боргів і зобов’язань і відокремлені від грунтують їх компаній, які створюють їх в тому числі для полегшення ведення обліку, з метою зниження податків, випуску боргових зобов’язань, сек’юритизації.

Однією з різновидів SPV є компанія по структурному інвестування (Structured investment vehicle (SIV)). Це SPV, створювана для покупки високоризикових облігацій (таких як іпотечна сек’юритизація). Сучасне програмне забезпечення дозволяє створювати моделі, що пророкують грошовий потік за такими облігаціями в різних ринкових умовах, а також контролювати ризики, супутні діяльності SIV. SIV зазвичай фінансується первинними інвесторами (також званими власниками капітальних облігацій) і за допомогою випусків короткострокових облігацій (комерційних паперів). Прибуток виходить з різниці між купоном, що виплачуються по короткострокових запозичень, і купоном, що отримуються за довгостроковим інвестиціям. Прибуток ділиться між власниками капітальних облігацій і інвестиційним менеджером (компанією, яка управляє SIV, в більшості випадків це банк).

Причини використання:
a. Зазвичай створюються для якоїсь однієї конкретної мети, проекту, здійснення фінансової операції, покупки активів, створення спільних підприємств або щоб ізолювати активи або операції від батьківської компанії. SPV можуть перебувати як на балансі, так і за балансом батьківської компанії.
b. Захист коштів і активів. Дозволяє батьківської компанії підтримувати управління активами і зобов’язаннями на більш високому рівні. Також знижує ризики батьківської компанії, дозволяє отримати більш високий кредитний рейтинг, знижує витрати фінансування і дає велику фінансову гнучкість з більш низькими вимогами до капіталу.
c. Захист щодо банкрутства та кредиторів. Дозволяє батьківської компанії виробляти високоризикові фінансові операції або інвестиції, не піддаючи небезпеці платоспроможність всієї компанії. Якщо інвестиції SPV виявляться збитковими або SPV піддасться процедурі банкрутства, дані процеси не вплинуть на батьківську компанію.
d. Легкі умови фінансування. Надає компанії спосіб отримувати фінансування і здійснювати перекази заборгованості з більш високим ступенем ризику.
e. Більш легкі юридичні вимоги. Дані компанії не піддаються тим же вимогам, що і батьківські компанії, що дає SPV велику свободу дії.
f. Інвестиційна стратегія. Дозволяє батьківської компанії перевірити можливість інвестування, до того як самої включитися в цей процес.
g. Конфіденційність. Може допомогти у збереженні комерційної таємниці від конкурентів або інвесторів батьківської компанії, які можуть не схвалити певну угоду або розміщення активів.

Переваги та ризики, пов’язані з SPV:
Переваги: ​​
a. Ізольований фінансовий ризик.
b. Пряме володіння специфічним активом.
c. Податкові пільги, якщо компанія створена в податковому офшорі.
d. Легкість створення.

Ризики:
a. Більш ускладнений доступ до капіталу на рівні SPV (так як ця компанія не володіє тими ж можливостями, що і батьківська компанія).
b. У разі продажу активу може бути здійснена переоцінка за ринковою вартістю, що може серйозно вплинути на баланс батьківської компанії.
c. Зміни в законодавстві можуть принести проблеми у використанні SPV.
d. Навколо SPV іноді існує негативний інформаційний фон.

Найчастіше місцем реєстрації SPV є Ірландія, країни Карибського басейну ( Британські Віргінські острови, Бермуди, Кайманові острови) і Нормандські острови ( Джерсі, Гернсі).

Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом
скринінг облігацій
Watchlist
Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.