Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Smart bond

Категорія — Види облігацій
Smart bond - це облігація, яка використовує технологію блокчейна. Основними перевагами є криптографічний захист та верифікація учасника при проведенні операції з цінного паперу. Розрахунок по облігації відбувається за кілька секунд. Це економить час та знижує витрати всіх сторін угоди. Облік прав ведеться у всіх регістрах учасників одночасно, що призводить до зменшення інфраструктурних ризиків.При традиційному обліку прав у депозитарії будь-який форс-мажор з депозитарієм може призвести до втрати прав на цінний папір. На початок грудня 2017 року було три випуски smart bond.

Наприкінці січня 2017 року Commonwealth Bank of Australia застосував блокчейн під час розміщення облігацій Queensland Treasury Corporation.

У червні 2017 року Daimler повідомив про приватне розміщення однорічної облігації на 100 млн. євро з використанням технології блокчейн. Угода була проведена за допомогою банку LBBW. Покупцями виступили Esslingen-Nürtingen, Ludwigsburg, Ostalb та LBBW. 29 вересня 2017 року «Мегафон» випустив перші в Росії смарт облігації на 500 млн рублів https://cbonds.com/bonds/343181/, термін обігу 3 місяці. Облік прав із них здійснюються на блокчейне. Покупцем облігацій став Райффайзенбанк. Розробником платформи – Національний розрахунковий депозитарій (НРД).
Терміни з цієї ж категорії