Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

SMM to CPR | Single Monthly Mortality (SMM) & Conditional Prepayment Rate (CPR)

Категорія — Параметри емісії

Один із основних ризиків для інвесторів у сек’юритизовані облігації – це ризик дострокового погашення іпотек, включених до пулу, що може часто відбуватися у періоди тривалого зниження ставок, через бажання позичальників рефінансувати існуючі заборгованості на більш вигідних умовах. Annual Prepayment Rate в аналізі сек’юритизацій – це фракція існуючого кредитного пулу, яка буде передплачена в заданий рік. Також Annual Prepayment Rate може інтерпретуватися як ймовірність передоплати в заданий рік.

Передплата в пулах іпотечних кредитів зазвичай описується в рамках моделі, створеної Public Securities Association (PSA). Асоціацією було визначено значень PSA Benchmark для Prepayment Rate: на 30 місяць існування кредиту PR дорівнює 6% і є постійним для всіх наступних періодів. Для всіх періодів від 1 до 29 місяців PR встановлюється на рівні 0.2% на 1 місяць, 0.4% на 2 місяці і т.д. Випуски у яких PR відповідає бенчмарку PSA називають 100 PSA (у значенні 100% від бенчмарку 6%). У моделі PSA Prepayment Rate пула названо Conditional Prepayment Rate, оскільки підсумкова ставка передоплати залежатиме від року життя іпотек у пулі.

Так, Conditional Prepayment Rate (CPR) - це річний відсоток від основного балансу іпотечного пулу, який достроково виплачуватиметься за кожен період.

Single Monthly Mortality (SMM) може бути інтерпретована двома способами: (1) ймовірність, що іпотечний кредит буде виплачено в заданий місяць; (2) ставка дострокового погашення іпотечного пулу цього місяця. SMM розраховується за такою формулою:

SMM = 1 - (1 - CPR)^1/12

Або за наступною:

SMM = Prepayment / Beginning mortgage balance - Scheduled Principal Payment

За межами ринку сек’юритизації в США може зустрічатися інша термінологія, так у канаді, наприклад, використовується monthly liquidation rate.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.