Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

SEDOL

Категорія — Параметри емісії

Щоденний офіційний лист фондової біржі або SEDOL (The stock exchange daily official list) – це семизначний ідентифікаційний код цінних паперів, які розміщуються та котируються на Лондонській біржі. SEDOL використовується компаніями та емітентами для ідентифікації активів.

До січня 2004 року всі коди SEDOL містили лише числові значення, потім почали використовувати буквено-числові коди.

Перші шість символів – це буквенно-чисельна послідовність, сьомий символ є контрольною цифрою. Числові значення використовуються від 0 до 9. Літери використовуються лише в діапазоні від B до Z, це пов’язано з тим, що голосні літери не використовуються.

Спосібом перевірки валідності даного коду є те, що зважена сума всіх символів повинна бути кратна 10. Для даного процесу букві надають значення, відповідне її місцезнаходження в алфавіті, і додають 9. Наприклад, літера B в англійському алфавіті це 2 літери за рахунком. Тоді надано числове значення 11, це 9 + 2.

Корисність SEDOL коду полягає не тільки в його унікальності, але й у тому, що він охоплює різні види активів, що дозволяє більш легко та безпечно відстежувати необхідний фінансовий інструмент.

Прикладом більш раннього присвоєння коду SEDOL може бути акція HSBC, SEDOL: 0540528. Цей код було присвоєно в 1991 коду і містить лише числові значення.
Більш свіжим прикладом є облігація Antofagasta bond, 2.375% 14oct2030, USD SEDOL код: BMDGCK2. Прикладом аналогічного коду є CUSIP, що використовується для ідентифікації цінних паперів США та Канади.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.