Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Secured bonds | Забезпечені облігації

Категорія — Види облігацій

Забезпечена облігація - це вид боргових зобов’язань, забезпечених певним активом емітента. Актив є борговим забезпеченням. Якщо емітент не виконує своїх зобов’язань щодо облігацій, право власності на актив переходить до власників облігацій. Забезпечені облігації можуть бути забезпечені грошовим потоком від проекту, для реалізації якого було здійснено випуск емісії. Такий вид облігацій найчастіше випускається муніципалітетами для реалізації конкретного інвестиційного проекту.

Забезпечені облігації є більш надійними порівняно з незабезпеченими, оскільки у разі дефолту емітента інвестори одержують принаймні часткову компенсацію. За забезпеченими облігаціями зазвичай пропонується нижча прибутковість в обмін на більш високу надійність.

Цей вид облігацій може бути забезпечений іпотекою або основними коштами. Наприклад, Mortgage-backed securities (MBS) забезпечуються безпосередньо об’єктами іпотеки, і навіть потоками іпотечних платежів. У такому разі втрати при дефолті позичальника можуть виникнути, тільки якщо базисний актив впав у ціні, став непридатним до продажу або його не може передати через затримки судових розглядів щодо ліквідації активів.

У разі настання дефолту за наявності вільних коштів у емітента для погашення насамперед здійснюватимуться виплати власникам забезпечених облігацій.

Приклад Забезпеченої облігації.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.