Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

SARON

Категорія — Процентні ставки

SARON (Swiss Average Rate Overnight) — середньозважена відсоткова ставка забезпеченого фондування у швейцарських франках. Ставка відображає реальні транзакції та котирування за операціями РЕПО у Швейцарії, що укладаються на Швейцарській біржі.


Ставку SARON було створено 25 серпня 2009 року, історичні дані доступні з 30 червня 1999 року.


SARON постійно розраховується в режимі реального часу та публікується кожні 10 хвилин. Крім того, SIX публікує фіксинг SARON на 12:00, 16:00 та закриття робочого дня о 18:00. Середній денний обсяг торгів у 2018 році становив близько 3.2 млрд швейцарських франків.


У 2017 році Національна робоча група з референсної ставки, яка представляла учасників швейцарського фінансового ринку, в рамках реформи LIBOR CHF запропонувала SARON як альтернативу. Цей захід є кроком по переходу на безризикові ставки в рамках світової реформи бенчмарків процентних ставок.


Вважається, що SARON є кращим індикатором, ніж CHF LIBOR, оскільки SARON відображає як укладені угоди, так і обов'язкові для котирування на швейцарському ринку РЕПО.


До 13 червня 2019 року Нацбанк Швейцарії задавав верхню та нижню межі коливання тримісячної ставки LIBOR у швейцарських франках, але тепер регулятор орієнтується лише на новий бенчмарк SARON та встановлює межі його коливань. Швейцарія стала першою країною, де регулятор став використовувати нову безризикову ставку як інструмент своєї монетарної політики. EUREX та ICE Futures Europe запустили торги ф'ючерсами.


У вересні 2019 року Credit Suisse Group випустив перші облігації прив'язані до ставки SARON на швейцарському ринку. Це Tier 1 облігації, які до 2025 року платять фіксовану ставку 3%, а потім ставка дорівнює значенню. SARON + 3.957%.


Докладніше про реформу LIBOR та інших міжбанківських ставок ви можете прочитати у статті Cbonds Review:

Відмова від IBOR та перехід до нових бенчмарків

Терміни з цієї ж категорії