Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

SARON

Категорія — Процентні ставки

SARON (Swiss Average Rate Overnight) - середньозважена процентна ставка забезпеченого фондування у швейцарських франках. Ставка відображає реальні транзакції та котирування за операціями РЕПО у Швейцарії, які полягають на Швейцарській біржі.


Ставку SARON було створено 25 серпня 2009 року, історичні дані доступні з 30 червня 1999 року.


SARON постійно розраховується в режимі реального часу та публікується кожні 10 хвилин. Крім того, SIX публікує фіксинг SARON на 12:00, 16:00 та закриття робочого дня о 18:00. Середній денний обсяг торгів у 2018 році становив близько 3.2 млрд швейцарських франків.


У 2017 році Національна робоча група з референсної ставки, яка представляла учасників швейцарського фінансового ринку, в рамках реформи LIBOR CHF запропонувала SARON як альтернативу. Цей захід є кроком по переходу на безризикові ставки в рамках світової реформи бенчмарків відсоткових ставок.


Вважається, що SARON є кращим індикатором, ніж CHF LIBOR, оскільки SARON відображає як укладені угоди, так і обов’язкові для котирування на швейцарському ринку РЕПО.


До 13 червня 2019 року Нацбанк Швейцарії задавав верхню та нижню межі коливання тримісячної ставки LIBOR у швейцарських франках, але тепер регулятор орієнтується лише на новий бенчмарк SARON та встановлює межі його коливань. Швейцарія стала першою країною, де регулятор став використовувати нову безризикову ставку як інструмент своєї монетарної політики. EUREX та ICE Futures Europe запустили торги ф’ючерсами.


У вересні 2019 року Credit Suisse Group випустив перші облігації прив’язані до ставки SARON на швейцарському ринку. Це Tier 1 облігації, які до 2025 року платять фіксовану ставку 3%, а потім ставка дорівнює значенню. SARON + 3.957%.


Детальніше про реформу LIBOR та інші міжбанківські ставки ви можете прочитати в серії статей Cbonds Review:

Відмова від IBOR і перехід до новим бенчмаркам та Реформа бенчмарків: все йде за планом?

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.