Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

RUONIA

Категорія — Процентні ставки
(Ruble Overnight Index Average) - це середньозважена ставка за міжбанківськими кредитами та депозитами, яка виступає індикатором вартості незабезпеченого запозичення в рублях, що здійснюється на термін «overnight».

Ставка RUONIA була розроблена Банком Росії спільно з Національною фінансовою асоціацією в 2010 році для того, щоб ЦБ та інші учасники ринку могли застосовувати її в ході фінансового аналізу як еталонний індикатор. Її розрахунок провадиться Банком Росії кожен робочий день. Ставка вимірюється у відсотках річних.

Для розрахунку ставки RUONIA використовуються дані звітності найбільших російських банків про операції на валютному та грошовому ринках. Їхній перелік формується Експертною радою Національної фінансової асоціації. До таких банків відносяться Альфа-Банк, ВТБ, Газпромбанк, Ощадбанк Росії, Банк ФК Відкриття, Банк "Санкт-Петербург", Промзв’язокбанк та ін. Значення ставки публікується наступного робочого дня після здійснення банками операцій не пізніше 15:00 за київським часом.

На сьогоднішній день RUONIA є одним з бенчмарків російського грошового ринку, оскільки ціни ряду облігацій федеральної позики (наприклад, Росія, 24020) кредитів , депозитів та похідних фінансових інструментів прив’язані до цієї ставки. Крім того, RUONIA є безризиковою процентною ставкою і застосовується для аналізу ситуації на грошовому ринку, коли Банк Росії оцінює величину її відхилення від рівня ключової ставки.

Паралельно зі ставкою Центральний банк також розраховує і публікує сукупний обсяг угод, які включаються до розрахунку ставки RUOINIA. Обсяг угод вимірюється у мільярдах рублів.

На графіку нижче представлена ​​динаміка значень ставки RUONIA та ключової ставки за останні 5 років. Слід зазначити, що більшість часу ставка RUONIA коливається навколо значень ключової ставки Банку Росії.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.