Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

RUONIA

Категорія — Процентні ставки
(Ruble Overnight Index Average) - це середньозважена ставка за міжбанківськими кредитами та депозитами, яка виступає індикатором вартості незабезпеченого запозичення в рублях, що здійснюється на термін "overnight".

Ставка RUONIA була розроблена Банком Росії спільно з Національною фінансовою асоціацією у 2010 році для того, щоб ЦБ та інші учасники ринку могли застосовувати її під час фінансового аналізу як еталонного індикатора. Її розрахунок провадиться Банком Росії кожен робочий день. Ставка вимірюється у відсотках річних.

Для розрахунку ставки RUONIA використовуються дані звітності найбільших російських банків про операції на валютному та грошовому ринках. Їхній перелік формується Експертною радою Національної фінансової асоціації. До таких банків належать Альфа-Банк, ВТБ, Газпромбанк, Сбербанк Росії, Банк ФК Відкриття, Банк "Санкт-Петербург", Промзв'язокбанк та ін. Значення ставки публікується наступного робочого дня після здійснення банками операцій пізніше 15:00 за московським часом.

На сьогоднішній день RUONIA є одним з бенчмарків російського грошового ринку, оскільки ціни низки облігацій федеральної позики (наприклад,
Росія, 24020 ) кредитів, депозитів та похідних фінансових інструментів прив'язані до цієї ставки. Крім того, RUONIA є безризиковою процентною ставкою та застосовується для аналізу ситуації на грошовому ринку, коли Банк Росії оцінює величину її відхилення від рівня ключової ставки.

Паралельно зі ставкою Центральний банк також розраховує та публікує сукупний обсяг угод, які включаються до розрахунку ставки RUOINIA. Обсяг угод вимірюється у мільярдах рублів.

На графіку нижче представлена ​​динаміка значень ставки RUONIA та ключової ставки за останні 5 років. Слід зазначити, що більшість часу ставка RUONIA коливається навколо значень ключової ставки Банку Росії.

Терміни з цієї ж категорії