Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Return on investments (ROI) | Рентабельність інвестицій

Категорія — Фінансова звітність
Рентабельність інвестицій (return on investment, ROI) – фінансовий показник, який оцінює ефективність інвестицій. Даний показник є відношенням чистого прибутку/збитку до здійснених у підприємство вкладень і зазвичай виражається у відсотках. Якщо рентабельність інвестицій < 100%, це означає, що вкладені інвестиції не повертаються. Тому при оцінці даного показника треба дивитися, щоб він був > 100%, що говорить про те, чи здійснені інвестиції успішні.

Розраховується цей показник таким чином: Рентабельність інвестицій = ((Поточна вартість інвестицій - Вартість інвестицій у момент вкладень) / Вартість інвестицій у момент вкладень)*100% , де різниця поточної вартості інвестицій та Вартість інвестицій у момент вкладень і є чистий прибуток.
З плюсів цього показника можна виділити, що він досить простий у розрахунках і зрозумілий у трактуванні підсумкових значень. Однак він не враховує відсотки, податки та інші виплати, що може трохи спотворити підсумкове значення, а також при розрахунку використовується саме фактичний прибуток, тобто не можна оцінити ефективність інвестицій у майбутньому.
Також при розрахунку слід враховувати, за який період береться чистий прибуток, оскільки це може відіграти вирішальну роль при оцінці ефективності двох різних вкладень.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.