Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Reference rate | Базова ставка

Категорія — Процентні ставки
Базова ставка (англ. reference rate) - індикатор, один із доданків у формулі визначення ставки купона по паперах з плаваючою ставкою купона, до якого додається, яке віднімається або з якого віднімається маржа, визначаючи підсумкове значення ставки конкретного купонного періоду.

Як базова ставка можуть виступати різні індикатори: найчастіше це ставки міжбанківського ринку, такі як Libor, Euribor та інші. Крім них, зустрічаються прибутковості бенчмарків (наприклад, дохідність 10-річних трежарис США), ставки центральних банків (наприклад, ключова ставка Банку Росії), ставки IRS (наприклад, 5Y NOK Swap Rate), макроекономічні показники (наприклад, індекс споживчих цін (ІСЦ) Ямайки) та інші.

Зазвичай термін та валюта базової ставки корелюють із довжиною купонного періоду та валютою емісії. Наприклад, якщо купон сплачується щокварталу в USD, то базовою ставкою за такою емісією ймовірніше буде 3M LIBOR USD, а не 6M LIBOR GBP, хоча це ніде законодавчо не закріплено і можуть траплятися винятки з цього правила.

Інформацію про базову ставку кожної емісії можна побачити на сторінці облігації в блоці «Параметри грошового потоку». Наприклад, базовою ставкою з емісії Asian Development Bank (ADB), FRN 12oct2023, GBP (XS1891423078) є SONIA.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.