Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Private placement | Приватне розміщення

Категорія — Загальні поняття
Приватне розміщення — це спосіб реалізації цінних паперів попередньо підготовленому списку інвесторів та організацій, а не продаж їх публічно, у вигляді торгів на відкритому ринку.

Приватне розміщення цінних паперів є певною альтернативою IPO для компаній, які потребують залучення додаткового капіталу для своїх потреб. Як правило, запрошують з метою участі в програмах приватного розміщення великих індивідуальних інвесторів, страхові компанії, інвестиційні фонди, банки або інші фінансові установи.

Однією з основних переваг приватного розміщення порівняно з ІРО є спрощена система його проведення. За проведенням приватних розміщень слідкує відносно невелика кількість регулюючих органів, отже, кількість нормативних вимог та стандартів для приватного розміщення мінімальна. Варто також зазначити, що за приватного розміщення облігації емітент економить кошти на отримання кредитного рейтингу від рейтингових агентств, а також на послугах андеррайтера. Мінусом для емітента є необхідність встановлення вищої відсоткової ставки, ніж у разі публічно торгованих цінних паперів через додаткову плату ризик. Також приватне розміщення обмежує кількість інвесторів, яких можна залучити до торгів, тому підсумкова сума, залучена за допомогою приватного розміщення, може бути нижчою. Сам же інвестор, у свою чергу, буде зацікавлений у приватному розміщенні, оскільки це його можливість для придбання паперу з потенційно вищою прибутковістю, однак у той же час йому необхідно бути готовим до підвищених ризиків, що супроводжують подібні папери.

Приклад приватного розміщення облігації: L. J. LINEN, FRN 16dec2024, EUR LV0000850071.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.