Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

PRIBOR (Prague Inter Bank Offered Rate) | PRIBOR (Празька міжбанківська ставка пропозиції)

Категорія — Процентні ставки
Празька міжбанківська ставка пропозиції (PRIBOR) — це середня ставка, за якою банки готові надати ліквідність на чеському міжбанківському грошовому ринку, і таким чином вона відображає ціну грошей на ринку.

PRIBOR є еквівалентом LIBOR для ринку Великобританії та EURIBOR для європейського ринку.

PRIBOR був створений у Чехословаччині у 1992 році Центральним банком Чехословаччини. Після поділу держави у 1993 р. процес розрахунку PRIBOR було передано нещодавно створеному Чеському національному банку. Чеський національний банк, у свою чергу, відповідав за розрахунок PRIBOR до передачі ролі розрахункового агента американської компанії Telerate приблизно 2000 року. Пізніше Telerate було куплено агентством Reuters у 2005 році.

11 грудня 2018 року CFBF (Чеський фінансовий еталонний фонд) був уповноважений як адміністратор відповідно до Регламенту про європейські бенчмарки, що означає, що PRIBOR став одним із перших бенчмарків, авторизованих відповідно до Регламенту. Причина цього полягала в тому, що в 2015 році було висунуто звинувачення в тому, що так звані еталонні банки маніпулювали ставкою для власної вигоди і такі зміни призведуть до збільшення доходів від кредитування. Міністри наказали центральному банку провести розслідування, і в результаті в липні 2017 року PRIBOR було переведено до Чеського фінансового еталонного фонду під управлінням Global Rate Set Systems, міжнародним спеціалістом зі встановлення ставок.

PRIBOR встановлюється щодня та використовується у широкому спектрі фінансових інструментів, включаючи стандартні міжбанківські продукти, такі як FRA, процентні свопи та інші. Існує 4 типи PRIBOR залежно від тимчасового горизонту: PRIBOR 1М, PRIBOR 3М, PRIBOR 6М та PRIBOR 12М. Приклад ставки можна знайти тут

У той час як приклад облігації PRIBOR можна подивитися тут: Hypotecni banka, FRN 12dec2023, CZK, CZ0002006000
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.