Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Precious metals | Дорогоцінні (благородні) метали

Категорія — Загальні поняття
Дорогоцінні (благородні) метали – рідкісні хімічні елементи, які не схильні, на відміну від інших металів, корозії та окислення. Також ряд таких металів є біржовими товарами та використовуються найчастіше для інвестування. Золото та срібло традиційно виступають захисним активом, оскільки дорогоцінні метали найчастіше ростуть навіть під час падіння ринку цінних паперів. А за довгострокових інвестицій за допомогою золота та срібла інвестор може захистити свої заощадження від інфляції.

Золото - дорогоцінний метал жовтого кольору як хімічний елемент позначається символом Au. Стандартний біржовий код – XAU.

Срібло – білий блискучий метал, хімічний символ – Ag. Біржове позначення – XAG.

Платина – сріблясто-білий метал, що позначається як Pt. Стандартний біржовий код - XPT.

Паладій – сріблясто-білий метал, що в таблиці хімічних елементів іменований як Pd. Стандартний біржовий код – XPD.

Найпопулярнішим об’єктом інвестування все-таки є золото. Воно зберігається у резервах центральних банків всіх країн світу. Історично склалося, що це найпоширеніша форма нагромадження багатств. Срібло – на другому місці. Банки пропонують його і в зливках, і монетах. Як і золото, срібло дорожчає за економічного спаду, в періоди криз. Платина і паладій увійшли в обіг тільки в останні сто років і поки не отримали такого поширення та визнання як інструмент накопичення, як срібло та золото. Ці метали більше використовуються в промисловості, а тому попит та ціна на них зростає під час загального економічного зростання.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.