Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Plain Vanilla Bond

Категорія — Види облігацій

Plain Vanilla Bond — це найбільш базова версія облігації. Термін Plain vanilla походить від назви базового варіанта морозива в англосаксонських країнах.

 

Основними характеристиками облігацій plain vanilla є:

  • фіксована купонна ставка та купонний період;
  • фіксована дата погашення;
  • фіксований номінал.

 

Тримачі таких облігацій отримують регулярний фіксований купонний дохід та виплату номінальної вартості у дату погашення, що дозволяє легко оцінити прибутковість такого виду облігацій. З одного боку, отримання фіксованого доходу від таких облігацій знижує ризик волатильності для інвестора, що робить отримання такого доходу безпечнішим порівняно з облігаціями, що включають додаткові параметри через їх вплив на ринкову ціну. Однак варто зазначити, що в реаліях ринків з низькою ліквідністю та високою інфляцією інвестування в такий вид облігацій може спричинити збитки.

При інвестуванні в облігації plain vanilla варто звернути увагу на грошово-кредитну політику країни, якій належать такі папери. Наприклад, довгострокове утримання ключової ставки на одному рівні або її зростання спільно зі зростанням прибутковостей облігацій посилить інтерес інвесторів до інструментів із фіксованою прибутковістю. Однак в очікуванні зростання процентної ставки інвестор може вкласти кошти в облігації з додатковими параметрами (наприклад, відгукні облігації або облігації step-up), що в порівнянні з інвестуванням в облігації plain vanilla може принести додатковий дохід.

Приклади таких облігацій: Goldman Sachs, 4.85% 15may2022, USD, UniCredit Bank AG, 5.46% 14dec2022, EUR

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.