Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Payment-In-Kind Bonds

Категорія — Види облігацій

Payment-in-kind (PIK) - тип облігацій, за яким на кожну дату виплати купонів, нарахований купон капіталізується та повністю або частково виплачується у вигляді додаткових бондів або додається до сумі основного боргу. PIK облігації відносяться до облігацій з відстроченим купоном. Відсоткові ставки за подібними облігаціями зазвичай вищі, ніж за звичайними бондами, у зв’язку з вищим ризиком дефолту. Більшість покупців даних облігацій інституційні інвестори.

Головні особливості PIK облігацій такі:
• Незабезпеченість – Зазвичай дані облігації не забезпечені жодними активами як застава;
• Строк до погашення – Строк до погашення за більшістю PIK облігацій перевищує 5 років;
• Гібридний характер цього паперу – Найчастіше дані облігації випускаються разом з окремим варрантом, який дає право на придбання певної кількості акцій або облігацій за певною ціною за певний період часу;
• Заборона на рефінансування – Рефінансування PIK зазвичай заборонено у перші роки після випуску або дозволено з високою премією.

Переваги та ризики для емітентів:
PIK облігації найчастіше випускаються емітентами із проблемами з ліквідністю, але здатними виплачувати купон над грошової формі. Це може бути привабливим для компаній, які хочуть уникнути відтоку грошових коштів на даний момент у зв’язку з виплатами купонних платежів за облігаціями, наприклад, під час викупу, що фінансується, або у фазі інтенсивного зростання бізнесу. Таким чином, компанії намагаються захистити свої ліквідні активи. Ранг PIK облігацій зазвичай нижче за інші боргові зобов’язання, за якими виплата йде в готівковій формі, в структурі фінансів. У зв’язку з цим відсоток по PIK істотно вищий за купон у готівковій формі.

Переваги та ризики для позичальників:
Для позичальників, навпаки, перевагою є вищий відсоток за PIK. Це зроблено для того, щоб компенсувати позичальникам відмову від отримання готівки протягом терміну дії облігацій. Однак, позичальники несуть додатковий кредитний ризик у зв’язку зі збільшенням суми основного боргу, яку вони мають отримати внаслідок акумулювання процентних платежів.

Основні різновиди PIK такі:
Звичайний PIK – Вимога щодо виплати купона (або певної) частини купона) у формі додаткових облігацій є обов’язковим і заздалегідь вказується в умовах випуску облігацій.
• Плати, якщо можеш (Pay if you can) – Емітент зобов’язаний виплачувати купон за облігаціями у готівковій формі у разі дотримання певних умов. Якщо ці умови не дотримуються (наприклад, фінансові ковенанти знаходяться нижче встановленого рівня), то тоді купон виплачується у формі додаткових облігацій, зазвичай за вищою ставкою, ніж у готівковій формі.
Плати, якщо хочеш (PIK toggle) – Емітент може на свій вибір за певний купонний період виплачувати купон за облігаціями у готівковій формі, у формі додаткових облігацій або використовувати обидві форми виплати у певній комбінації. Даний тип PIK облігацій був популярний у організацій з високою часткою позикових коштів у структурі капіталу до фінансової кризи.

Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом
скринінг облігацій
Watchlist
Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.