Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Paying Agent | Платіжний агент

Категорія — Учасники ринку
Платіжний агент — це юридична особа, як правило трастовий відділ банку або трастова компанія, яка приймає платежі від емітента цінного паперу (дивіденди, купонні та основні виплати) та розподіляє кошти власникам.

Як правило, в облігаційному договорі зазначається платіжний агент, який відповідає за виплату відсотків та основного боргу. Платіжний агент це посередник, який отримує плату за свої послуги. Інвестиційні банки, що виступають у ролі платіжних агентів, можуть надавати також супутні послуги, такі як:
• автоматизація процесу виплати дивідендів/відсотків;
• обробка та структурування необхідної документації.
Розглянемо приклад РЖД, 7.45% 18sep2028, RUB. На сторінці емісії, у вкладці «Учасники» бачимо, що платіжним агентом цієї емісії є BNY Mellon. Також можна перевірити інформацію про платіжного агента в Проспекті єврооблігації, як правило, наприкінці документа знаходиться перелік усіх учасників.

Зазвичай укладається договір платіжного агента (Paying Agent Agreement). Прикладів таких договорів багато: банки мають власні стандарти. У цьому договорі платіжний агент фіксує дату укладання угоди, вказує сторони, що беруть участь, і їх дані. Крім цього, у цих договорах описані всі деталі пропозиції, такі як суми виплати основного боргу і купонів, зазначені всі терміни і способи виплат.
Приклад такої угоди можна переглянути в емісії: Казахстан темир жоли, 6.95% 10jul2042, USD
Терміни з цієї ж категорії
Registration is required to get access.