Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Overnight Index Swap | Overnight Index Swap (OIS)

Overnight Index Swap (OIS) - це своп, при якому ставка овернайт обмінюється на фіксовану процентну ставку. Індекс ставки овернайт використовується в договорах хеджування, в якому одна сторона обмінюється з іншою заздалегідь визначеним активом у зазначену дату. Як узгоджений обмін цього свопу використовується індекс цін на боргові зобов’язання, акції або інший індекс Індексні свопи — це спеціалізовані групи звичайних свопів з фіксованою ставкою, термін яких може становити від трьох місяців до більше року. Як ставка індексу овернайт може використовуватися ставка за федеральними фондами як базова ставки у плаваючій частині, тоді як фіксована частина буде встановлено за ставкою, узгодженою обома сторонами. Процентна ставка свопу за ставкою овернайт підсумовується та виплачується у встановлену дату, при цьому фіксована частина враховується у вартості свопу для кожної сторони. Наведена вартість плаваючої частини визначається шляхом складання ставки овернайт або середньої геометричної ставки за певний період.

Якщо комерційний банк чи компанія хоче перетворити плаваючу ставку на виплати з фіксованою ставкою чи навпаки, вони можуть «обмінювати» відсоткові зобов’язання з контрагентом. Наприклад, організація в США може вирішити обміняти плаваючу ставку, ефективну ставку федеральних фондів на фіксовану ставку OIS.

За останні 10 років відбулося значне зрушення у бік OIS для деяких операцій з деривативами. Оскільки в угоді немає обміну основної вартості активу, ризик дефолту над ринком OIS дуже невеликий. Довгий час усі учасники фінансового ринку не звертали уваги на різницю між ставкою LIBOR та OIS. Однак під час кризи 2008 року LIBOR різко злетів, що привернуло увагу. Сьогодні вважається, що спред (різниця) Libor-OIS є ключовим показником кредитного ризику у банківському секторі, оскільки він відображає ризик дефолту, пов’язаний із кредитуванням інших банків, оскільки LIBOR-відсоткова ставка для позики комерційних банків у Лондоні. Зміна в спреді Libor-OIS великою мірою відображається у зміні премії за ризик, а не змін премій за ліквідність.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.