Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

OFZ-PK (Russia) | ОФЗ-ПК (Россия)

Категорія — Державні облігації
Облігації федеральної позики РФ зі змінним купоном. Інакше їх також називають «флоатери». Як і всі ОФЗ, папери розміщуються на аукціонах, що проводяться Мінфіном, або по закритій підписці. Номінальна вартість виражається у валюті РФ і становить 1000 рублів. Надають їх власникам право на отримання номінальної вартості при погашенні і отримання купонного доходу. ОФЗ з терміном обігу до 3 років вважаються короткими. Від 3 і довше - це довгі випуски.

За першим випусків ОФЗ-ПК процентна ставка визначалася виходячи з прогнозованого рівня інфляції, що враховується при розрахунку до закону про федеральний бюджет на рік, на який доводилося початок відповідного купонного періоду ( Росія, 48001).

У 2014 році було прийнято рішення прив’язати купон до RUONIA (зважена процентна ставка одноденних міжбанківських кредитів (депозитів) в рублях, що відображає оцінку вартості незабезпеченого запозичення на умовах овернайт). Ставка купонного доходу визначалася як середнє арифметичне значень ставок Руон за 6 місяців до дати визначення процентної ставки + премія ( Росія, 29012) .

З 2019 року купонний дохід розраховується виходячи із середнього значення ставок RUONIA за поточний, а не минулий, як для колишніх випусків ОФЗ-ПК, купонний період з невеликим «технічним» тимчасовим лагом 7 календарних днів (Росія, 29016).
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.