Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Risk Free Rates | Близькобезризикові ставки

Категорія — Процентні ставки

Близькобезризикові ставки (Near-Risk Free Rates, RFRs) - бенчмарк-ставки "овернайт", прив’язані до грошового ринку і засновані на реальних транзакціях. Близькобезризикові ставки також часто називають просто "безризиковими".

Оскільки значення міжбанківських ставок (IBOR), які є найбільш поширеними бенчмарками, залежать від прогнозів низки фінансових інститутів, вони переважно визначаються методом експертних оцінок, що робить дані бенчмарки високою мірою суб’єктивними. Подібна невизначеність є серйозною системною вразливістю, за рахунок чого виникає потреба в альтернативних бенчмарках. Основною причиною розробки близькобезризикових ставок є підвищення прозорості та прогнозованості основних бенчмарків.

Низка країн (Великобританія, Євросоюз, Японія) використовує незабезпечені близькобезризикові ставки, тоді як інші країни (США, Швейцарія) – забезпечені. Тим не менш, у рамках термінів "овернайт" кредитні ризики видаються нікчемними, і ними припустимо нехтувати.

До вже розроблених близькобезризикових ставок відносяться: Euro Short Term Rate (€STR) для євро, Sterling Overnight Index Average (SONIA) для фунта стерлінгів, Swiss Average Rate Overnight (SARON) a> для швейцарського франка, Secured Overnight Financing Rate (SOFR) для долара США та JPY Overnight Unsecured Rate (TONA) для єни.

За експертними оцінками світовий фінансовий ринок зможе повністю перейти на нові бенчмарки не раніше 2023 року.

Докладніше про реформу IBOR та інших міжбанківських ставок ви можете прочитати у серії статей Cbonds Review: "Відмова від IBOR та перехід до нових бенчмарків" та Реформа бенчмарків: все йде за планом?

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.