Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Mudaraba | Мудараба

Категорія — Ісламські фінанси
Мудараба представляє собою одну з форм вкладення грошових коштів в ісламському фінансовому праві. В основі Мудараба лежить партнерство між заможними людьми і людьми, що володіють відповідним досвідом капітал і робота. Таким чином, перша сторона надає свої кошти, а друга сторона надає свої знання і досвід з метою отримання прибутку, яка ділиться між ними за узгодженими ставками.

Характеристики механізму Мудараба:

1. Мудараба є вид партнерства, в рамках якого одна сторона прагне отримати прибуток (рабб-аль-маль), а інша - виконати роботу (мударіб).
2. Частка в прибутку визначається відповідно до пропорції, зазначеної в первісному договорі.
3. Якщо в рамках Мудараба не вдається отримати прибуток, власник грошових коштів (рабб-аль-маль) отримує назад свій капітал, а втрати мударіба полягають в марноти його праці.
4. Якщо в рамках Мудараба виникають збитки, то тільки власник грошових коштів (рабб-аль-маль) несе такі збитки, а втрати мударіба полягають в марноти його праці.

Типи договорів Мудараба :

1. Абсолютна мудараба:

Мударіб може здійснювати інвестування в рамках ісламського шаріату, а власник грошових коштів (рабб-аль-маль) виплачує мударібу грошову суму за роботу на нього без вказівки типу роботи.

2. Обмежена мудараба:

Власник грошових коштів (рабб-аль-маль) виплачує мударібу грошову суму за роботу на нього і обмежує його дії в частині, що стосується виду роботи, місця або періоду часу.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.