Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

MosPrime

Категорія — Процентні ставки
(MosPrime Rate, Moscow Prime Offered Rate) один з основних індикаторів грошового ринку РФ, який показує, за якою ставкою провідні комерційні банки надають і залучають кредити в роо. рублях або депозити на московському грошовому ринку.

Ставка розраховується Національною фінансової асоціацією з 2005 року. Перелік банків, на ставках яких розраховується MosPrime Rate, також формується цією організацією, повинен включати в себе не менше 6 організацій і переглядається не рідше одного разу на рік. Наприклад, індикатор MosPrime може бути розрахований на основі ставок Альфа-Банку, Газпромбанку, Сбербанку Росії, Райффайзенбанку, ВТБ і інших банків.

MosPrime розраховується на основі процентних ставок, які банки встановлюють по кредитах (депозитах) на терміни overnight, 1 тиждень, 2 тижні, 1 місяць, 2 місяці, 3 місяці і півроку. Розрахунок строки, провадиться від дати «tomorrow», виключення при цьому становить ставка «overnight». Відповідно до цього розрізняють сім типів індексів MosPrime:

1) MOSPRIME O/N

2) MOSPRIME 1W

3) MOSPRIME 2W

4) MOSPRIME 1M

5) MOSPRIME 2M

6) MOSPRIME 3M

7) MOSPRIME 6M

Наприклад, MOSPRIME 2M є індикативної ставкою надання кредитів або депозитів в рос. рублях на строк 2 місяці.

Ставка MosPrime розраховується як середнє арифметичне ставок, які були оголошені кредитними організаціями, які беруть участь в її формуванні.

Інформація за ставкою оновлюється кожного робочого дня в 12:30 за московським часом.
Терміни з цієї ж категорії