Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

MOEXREPO

Категорія — Процентні ставки
це процентна ставка, що є одним із показників сучасного російського грошового ринку і виступає індикатором біржового ринку РЕПО з центральним контрагентом (РЕПО з ЦК) Цей індекс розраховується Московською біржею кожен робочий день Розрахунок ставки здійснюється у відсотках річних.

Згідно з методикою Московської біржі індикатор MOEXREPO розраховується за такою формулою:

,

де R - значення індексу MOEXREPO, ri - ставка РЕПО з ЦК, на базі якої розраховується індикатор, Si - обсяг угод, укладених за ставкою ri.

Індикатори MOEXREPO розраховуються для наступних типів фінансових інструментів:

1) облігації, допущені до РЕПО з ЦК, включаючи ОФЗ, та єврооблігації;

2) акції, допущені до РЕПО із ЦК;

3) клірингові сертифікати участі (КСУ).

Існує 2 типи розрахунків індикаторів MOEXREPO: 1 день и 1 тиждень. Для типу розрахунків «1 день» індекс вважається виходячи з операцій РЕПО, у яких датою виконання 2-ї частини угоди є наступний розрахунковий день після дати укладання угоди. Для типу розрахунків «1 тиждень» показник визначається на підставі угод РЕПО, в яких датою виконання 2-ї частини угоди виступають 7-й, 8-й та 9-й день (останні два застосовуються тільки для операцій з облігаціями та акціями) після укладання угоди.

Ставки MOEXREPO розраховуються як для операцій рублях, так і за операціями у доларах США. При цьому існують денні індикатори MOEXREPO, публіковані в 1 30 (МСК), в яких враховуються угоди, укладені в цей день з 10:00 до 12:30, а також вечірні індикатори, що розраховуються о 19:00 (МСК), до яких включаються всі угоди, вчинені в період з 12:30 до 19:00.

Московська біржа також розраховує та публікує сукупні обсяги угод, які включаються до розрахунку ставок MOEXREPO.

З урахуванням усіх перерахованих вище критеріїв розрізняють такі типи індексів MOEXREPO:На графіку нижче показано динаміку значень індексів MOEXREPO для різних типів інструментів та валют.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.