Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Masala bonds | Облігації Масала

Категорія — Види облігацій
Облігації Масалу — це облігації, номіновані в індійських рупіях (INR) та випущені за межами Індії. Оскільки ці облігації випускаються за межами Індії, розрахунки за ними здійснюються в іноземній валюті, зазвичай у доларах США. Індійські корпорації зазвичай випускають облігації Масалу залучення коштів від іноземних інвесторів.

У 2007 році облігації Масалу вперше потрапили до лістингу Лондонської фондової біржі, їх емітентом виступив Barclays Bank. У 2013 році облігації Масала IFC (IFC, 7.75% 3dec2016, INR) увійшли до лістингу Сінгапурської ФБ. Наприкінці вересня 2017 року Індійське агентство з розвитку відновлюваних джерел енергії (IREDA) розмістило на Лондонській ФБ п’ятирічні «зелені» облігації Масалу (Indian Renewable Energy Development Agency, 7.125% 10oct2022, INR).

Унікальною особливістю облігацій Масалу є те, що валютний ризик у рупіях несуть інвестори, а не емітенти облігацій, як це було б, якби індійська корпорація випускала папери в іноземній валюті. Це означає, що дохід інвестора в облігації Масала зміниться по відношенню до заявленої прибутковості, якщо курс індійської рупії (INR) підвищиться або знизиться по відношенню до валюти виплат, наприклад, до долара США протягом терміну дії облігації. Для емітентів облігації Масала привабливі, оскільки дозволяють встановити нижчу купонну ставку в порівнянні з облігаціями на внутрішньому ринку Індії, а також допомагають задовольнити попит іноземних інвесторів, не беручи на себе валютного ризику.

Облігації Масалу зазвичай купують індуси-нерезиденти та іноземні інвестори. Враховуючи більш високу інфляцію в Індії порівняно з іншими країнами, процентні ставки в індійських рупіях в даний час вищі, ніж відсоткові ставки в основних іноземних валютах, таких як долар США, євро та японська єна. Це робить прибутковість облігацій Масалу більш привабливою для іноземних інвесторів, порівняно з облігаціями, номінованими в USD/EUR/JPY. Також ці папери привабливі для інвесторів, оскільки, не маючи доступу до національного ринку, вони отримують можливість придбати номіновані в рупіях активи через надійну інфраструктуру міжнародних депозитаріїв Euroclear та Clearstream.

Багато інвесторів віддають перевагу облігаціям з більш коротким терміном погашення, щоб обмежити ризики, пов’язані, наприклад, з економічною ситуацією в країні або змінами валютних курсів, які можуть відбутися протягом більш тривалих періодів часу. Це одна з причин, чому більшість облігацій Масалу мають термін погашення від 3 до 5 років.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.