Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Special mid-term Treasury bills (MAOKAM, Kazakhstan) | Спеціальні середньострокові казначейські зобов’язання (МАОКАМ, Казахстан)

Категорія — Державні облігації
Спеціальні середньострокові казначейські зобов’язання МАОКАМ (Мемлекеттік арнайи орта мерзімді қазынашылық міндеттеме) — це емітовані казначейські зобов’язання Республіки Казахстан з термінами обігу 2 і 3 роки.

Спеціальні середньострокові казначейські зобов’язання МАОКАМ мають номінальну вартість еквівалентну 10 USD.

Розміщення та погашення здійснюється за номінальною вартістю, а протягом терміну звернення відбувається виплата винагороди - купон. Розрахункова база для обчислення суми купона - 30 днів у розрахунковому місяці / 360 днів у розрахунковому році . Виплата винагороди здійснюється у дні, встановлені емітентом, двічі на рік із відповідною періодичністю.

Розміщення спеціальних середньострокових казначейських зобов’язань МАОКАМ здійснюється лише серед фізичних осіб - резидентів Республіки Казахстан шляхом підписки через агента, відібраного на основі тендеру. На вторинному ринку купувати папери типу МАОКАМ можуть фізичні та юридичні особи — резиденти Республіки Казахстан.

Сума купона визначається такою формулою:
S=N*C*180/360 , де
S (KZT) - сума купона спеціальних середньострокових казначейських зобов’язань МАОКАМ, що підлягають виплаті; N (KZT) — сума номінальної вартості відповідної кількості спеціальних середньострокових казначейських зобов’язань МАОКАМ, конвертована за офіційним курсом тенге до долара США, встановленим Національним банком Республіки Казахстан на дату виплати винагороди;
З (%) - ставка купона.
Примітка: всі виплати за спеціальними середньостроковими казначейськими зобов’язаннями МАОК здійснюються в KZT з конвертацією за офіційним курсом тенге до долара США, встановленим Національним банком Республіки Казахстан на дату виплати винагороди.

Всього на даний момент Міністерством фінансів Республіки Казахстан було випущено два випуски спеціальних середньострокових казначейських зобов’язань МАОКАМ: обсягом 64.1 млн. USD та обсягом 488.77 тис. USD. Примітно, що обидві емісії було випущено 18 листопада 2009 року. У першого випуску термін обігу становить 3 роки, ставка купона 7.5%; у другого ж випуску термін обігу становить 2 роки та ставка купона 7.3%.

Згодом Міністерством фінансів Республіки Казахстан спеціальних середньострокових казначейських зобов’язань МАОКАМ не випускали.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.